V souboru sestavy před vytvořením pohledu podložení:
Tvorba pohledů podložení
|
- Přejděte na pás karet a klikněte na kartu
Umístění pohledů
panel Vytvořit
Základní
. V dialogu Výkresový pohled vyberte soubor sestavy a výkresový pohled.
- Přejděte na pás karet a klikněte na kartu
Umístění pohledů
panel Vytvořit
Podložení
. Kliknutím na základní pohled zobrazíte dialog Zobrazení podložení.
- V poli Polohová reprezentace klikněte na šipku a vyberte nepoužitou polohovou reprezentaci. Z jedné polohové reprezentace lze vytvořit více pohledů podložení.
- V poli Zobrazení návrhu klikněte na šipku a vyberte reprezentaci zobrazení návrhu. Zobrazení návrhu se může lišit od nadřazeného pohledu například tím, že zobrazuje jiné viditelné komponenty.
- V poli Popis:
- Zrušte zaškrtnutí políčka Použít poziční Rep název a zadejte nový název nebo ponechejte výchozí.
- Podle potřeby změňte viditelnost popisku pohledu pomocí položky Přepnout viditelnost popisku.
- Klikněte na položku Upravit popisek pohledu a v dialogu Formát textu upravte popisek pohledu.
- V poli Zobrazení vyberte:
- políčko Tangenciální hrany, čímž zobrazíte tangenciální hrany.
- Výběrem možnosti Zkrácen zkrátíte délku tečných hran, aby je bylo možné odlišit od viditelných hran.
- Pracovní prvky, čímž je v pohledu zobrazíte.
Vypnutím voleb odstraňte položky z pohledu.
- V poli Styl vyberte:
- Styl Skryté čáry, Odstranit skryté čáry nebo Zobrazit vystínovaně.
- Styl ze základu pro zobrazení pohledu podložení stejným stylem čar jako nadřazený pohled.
V poli Hladina klikněte na šipku a vyberte:
- Dle podložení, čímž nastavíte položky pohledu na styl čáry určený stylem Hladiny.
- Jako součást, čímž zobrazíte standardní styly čar používané v modelu součásti. Komponenty označené jako Referenční se zobrazí ve stylu referenční hladiny.
- Přidáním dalších pohledů podložení zobrazte základní pohled v různých pozicích.
- Vytvořte další promítnuté a pomocné pohledy a dle potřeby vytvořte pohledy podložení pro každý z nich.
|
Úprava pohledů podložení
|
- V prohlížeči výkresu klikněte pravým tlačítkem na pohled podložení a vyberte položku Upravit pohled.
- V dialogu Pohled podložení:
- V poli Zobrazení návrhu vyberte různé reprezentace zobrazení návrhu.
- V poli Popis použijte jako popis Poziční Rep název nebo zaškrtnutí tohoto políčka zrušte a zadejte do pole nový název. Podle potřeby změňte viditelnost popisku pohledu pomocí položky Přepnout viditelnost popisku. Klikněte na položku Upravit popisek pohledu a v dialogu Formát textu upravte popisek pohledu.
- V dialogu Zobrazit určete, jak mají být v pohledu podložení zobrazeny tečné hrany nebo pracovní prvky. Pokud zobrazíte tečné hrany, určete, zda je chcete zkrátit.
- V poli Styl vyberte požadovaný styl rendrování, je-li styl zděděný ze základního (nadřazeného) pohledu a styl hladiny.
Chcete-li v zobrazení podložení použít různé polohové reprezentace, odstraňte zobrazení podložení a při opětovné tvorbě pohledu určete v dialogu Pohled výkresu požadovanou polohovou reprezentaci.
|
Poznámka: Přejděte na pás karet a klikněte na kartu
Poznámka
panel Kóta
Kóta
a přidejte kóty zobrazujících vzdálenost nebo úhel mezi polohami v pohledu podložení.