Vytváření vlastních stylů scény ve sdílených prostředích

Přístup:

Prostředí modelování (soubor.ipt nebo.iam): Na pásu karet klikněte na kartu Systémové prostředí panel Začátek Inventor Studio .

Vlastní obrázky pozadí používané ve stylech scény můžete uložit do složky Pozadí v cestě instalace aplikace Autodesk Inventor pro dokumenty pro veřejné využití. Poznámka: Umístění je závislé na operačním systému. Mohou to být soubory: .bmp, .jpg nebo .png. Ve sdíleném prostředí doporučujeme použít funkci Správce CAD.

Příklad:

Tyto úlohy provádí správce CAD.

Část 1: Vytvořte soubor projektu výhradně za účelem úprav a definování stylů.

  1. Určete místo knihovny stylů ve složce sdílené v síti. Například: [sdílená síťová složka]:\Inventor\Styles\.
  2. Vytvořte podsložku pojmenovanou Obrázky studiových scén.
  3. V Editoru projektu, pod položkou Často používané podsložky, přidejte položku se jménem Obrázky studiových scén, která ukazuje na cestu: [složka sdílená v síti]:\Inventor\Styly\Obrázky studiových scén. Po úpravě podokna editoru projektu se zobrazí jako Obrázky studiových scén – Pracovní prostředí\Obrázky studiových scén.
  4. Do složky zkopírujte své obrázky scén.
    Poznámka: Ke všem obrázkům pozadí v této složce je nyní možný přístup pomocí dialogu Styly scén, ke kterému je přístup z části Styly scén na panelu Scéna na kartě Rendrování.
  5. Nastavte Možnosti složky, cestu Knihovny stylů na .\.
  6. Nastavte položku Použít knihovnu stylů na Čtení i zápis
  7. Uložení projektového souboru.

Část 2: Ke stylu scény přiřaďte uživatelský obrázek pozadí.

  1. Otevřete nový nebo existující soubor .ipt nebo .iam .
  2. Pokud je to nutné, klikněte na kartu Systémové prostředí panel Začátek Inventor Studio , čímž přejdete do prostředí Studio aplikace Autodesk Inventor.
  3. Na pásu karet klikněte na kartu Rendrování panel Scéna Styly scén .

    Přiřazení obrázku pozadí určitému stylu scény

    1. Zvolte kartu Pozadí.
    2. Pod položkou Typ vyberte třetí možnost obrázku zleva.
    3. Přejděte do složky Obrázky studiových scén, kterou jste vytvořili výše, a vyberte obrázek pozadí.
    4. Pokud nechcete, aby se kolem pozadí zobrazovaly stíny, klikněte na kartu Prostředí. Zrušte zaškrtnutí políčka Zobrazit stíny.
    Poznámka: Pokud změníte umístění složky knihovny stylů, její podsložky a soubory se přemístí s ní.
  4. Chcete-li zachovat styl scény, nastavte jej jako aktivní styl scény. Na panelu nástrojů dialogu pak klikněte na příkaz Uložit do knihovny stylů.