Narzędzia sterujące widokiem

Widok Reprezentacje widoku zabezpieczają wyświetlanie konfiguracji, które można przywołać wg nazwy w projekcie formy.

Czasami komponenty zasłaniają widok innych komponentów, z którymi chcesz pracować. Można wyłączyć widoczność komponentów, a następnie zapisać taki widok wraz z nazwą. Po wyborze widoku nazwanego, wyświetlane są tylko wymagane podzespoły.

Zgodność reprezentacji widoku

Lista reprezentacji widokujest taka sama w przeglądarceMold Design i w przeglądarce Model.

Lista widoków

Lista widoków jest wyświetlana po uaktywnieniu węzła Widok w przeglądarce Mold Design. Widoki można zmienić trzema sposobami.

Widok domyślny

Aby uprościć projekt, program Mold Design ustawia domyślnie charakterystyki wyświetlania komponentów po wywołaniu poleceń.

Po wywołaniu polecenia do ustawienia widoku domyślnego, tworzony jest widok tymczasowy na końcu listy Widok. Widok domyślny jest zdefiniowany zgodnie z poleceniem i jest nazwany jako Tymczasowy widok polecenia.

Menu kontekstowe

Prawym przyciskiem myszy kliknij widok na liście Widok, aby uzyskać dostęp do funkcji umożliwiających operacje na wybranym węźle w przeglądarce Mold Design. Dostępność opcji zależy od wybranego widoku,

Funkcja Opis
Nowy Powoduje utworzenie nowej reprezentacji widoku projektu w oparciu o parametry wyświetlania bieżącego zespołu.
Edytuj Umożliwia edycję reprezentacji widoku. Istnieje możliwość usunięcia, aktywowania lub utworzenia prywatnej reprezentacji widoku.
Usuń Umożliwia usunięcie wybranej reprezentacji widoku projektu.
Uaktywnij Uaktywnia wybraną reprezentację widoku projektu.
Kopiuj Kopiuje bieżącą reprezentację widoku do nowego widoku.
Zablokuj Zabezpiecza reprezentację widoku przed zmianami charakterystyk wyświetlania. Komponenty dodane po zablokowaniu widoku nie są widoczne, kiedy widok jest aktywny.
Wszystko widoczne Włącza widoczność wszystkich komponentów.
Ukryj wszystko Wyłącza widoczność wszystkich komponentów.
Usuń nadpisania koloru Przywraca domyślne kolory komponentów.
Rozwiń wszystkie pochodne Rozwija wszystkie foldery zagnieżdżone pod wybranym węzłem wyświetlając całą zawartość.
Zwiń wszystkie pochodne Zwija wszystkie foldery zagnieżdżone w wybranym węźle, ukrywając ich zawartość.
Jak wykonać... Otwiera temat pomocy dla aktualnej operacji.