Można tworzyć widoki składników iAssembly, ale nie generatorów.
Oprócz widoków można utworzyć ogólna tabelę. Tabela opisuje generator iAssembly i domyślnie zawiera wszystkie składniki. Zmiany wprowadzane do tabeli generatora są w tabeli ogólnej. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z sekcją Tworzenie lub edycja tabeli formatowanej na podstawie stylu tabeli.
Tworzenie widoku rysunku składnika iAssembly
- Na wstążce kliknij
kartę Wstaw widoki
panel Utwórz
Baza
.
- Na karcie Komponenty, wybierz generator iAssembly.
- Kliknij składnik, aby wybrać jeden z podanych składników generatora.
Nawet jeśli nie utworzono plików (na dysku nie powstał plik) można określić składnik generatora.
- Dodaj pozostałe dane takie, jak skala, reprezentacja i styl wyświetlania.
- Na karcie Opcje, określ preferencje widoku.
- Kliknij arkusz rysunku, aby umieścić widok i zamknij okno dialogowe.
Zmień składnik w widoku
Po utworzeniu widoku rysunku, można zmieniać widoczny składnik iAssembly.
- Kliknij prawym przyciskiem myszki i wybierz Edytuj widok.
- Na karcie Komponent w oknie dialogowym Rysunek, kliknij strzałkę Składnik. Wybierz inny składnik i kliknij OK.
- Widok aktualizuje się i pokazuje nowy składnik.
Uwaga: Jeżeli widok posiada widok zależny, on również ulega aktualizacji. Podobnie, jeżeli edytowany jest widok zależny, uaktualnia się również widok macierzysty.
Kopiowanie i przenoszenie widoków do innych arkuszy
- Czasami umieszczenie widoku zależnego na arkuszu innym niż widok macierzysty jest konieczne.
- Podczas umieszczania widoku kliknij
kartę Wstaw widoki
panel Arkusze
Nowy arkusz
i kliknij arkusz. Można również kliknąć widok w przeglądarce i przeciągnąć go do innego arkusza.
- Aby kopiować widok, kliknij widok prawym przyciskiem myszki i wybierz Kopiuj. Kliknij przycisk Nowy arkusz, a następnie kliknij ponownie, aby umieścić kopię w nowym arkuszu.
Można również kliknąć prawym przyciskiem myszy widok w przeglądarce, wybrać Kopiuj i kliknąć odpowiedni arkusz. Kliknij prawym przyciskiem myszki i wybierz Wklej.
Sprawdź w przeglądarce, czy kopia jest umieszczona w nowym arkuszu. Jeżeli nie jest widoczna na arkuszu, może znajdować się 'za' innym widokiem. Kliknij i przeciągnij widoki, aby ją odsłonić.
Widoki usuniętego generatora lub składnika
Widok reprezentuje usunięty generator lub składnik:
- Widok składnika generatora nie zmienia się, jeżeli składnik jest usuwany.
- W przypadku usunięcia wszystkich składników z generatora iAssembly widok pokazuje standardowy zespół. Widoki rysunków tworzonych z składników nie ulegają zmianie.
- Widok standardowego zespołu reaguje na przekształcenie zespołu w generator iAssembly. W widoku automatycznie wyświetla się pierwszy składnik tabeli generatora.