Tworzenie żebra równoległego do płaszczyzny szkicu
W żebrach używany jest otwarty profil w celu utworzenia pojedynczej podpory. Określona grubość jest prostopadła do płaszczyzny szkicu, a materiał zostanie wyciągnięty w płaszczyźnie szkicu.
Wskazówka: Powiększ i obróć część, aby zobaczyć powierzchnię, na której występuje żebro.
Ustaw powierzchnię szkicu i utwórz geometrię profilu:
Utwórz płaszczyznę konstrukcyjną dla powierzchni szkicu. Kliknij polecenie Szkic 2D i wskaż płaszczyznę konstrukcyjną lub płaską powierzchnię, aby ustawić płaszczyznę szkicu.
Jeśli trzeba, użyj opcji Widok powierzchni, aby zmienić orientację szkicu.
Użyj poleceń z karty Szkic, aby utworzyć otwarty profil prezentujący kształt żebra.
Następnie, zdefiniuj dla żebra kierunek, grubość i zakres:
Na wstążce kliknij kartę Model 3D panel Utwórz Żebro. Upewnij się, że profil jest zaznaczony. Jeśli nie, kliknij, aby go wybrać.
Kliknij ikonę , aby ustawić kierunek żebra. Kliknij przycisk Odwróć kierunek, aby określić kierunek wyciągnięcia materiału.
W przypadku wielu brył w danym pliku części zaznacz pole wyboru Bryły, aby wybrać odpowiednią bryłę.
W polu Grubość wpisz grubość żebra. Kliknij przycisk Odwróć kierunek, aby odwrócić kierunek grubości żebra.
Kliknij jeden z poniższych przycisków, aby zdefiniować głębokość żebra:
Do następnego — kończy żebro na następnej powierzchni.
Kliknij przycisk OK, aby utworzyć żebro lub półkę.
Uwaga: Aby utworzyć siatkę żeber lub środników, utwórz na płaszczyźnie szkicu wiele przecinających się i nieprzecinających się profili i wykonaj poprzednią procedurę.
Pokaż, jak utworzyć żebro równoległe do płaszczyzny szkicu