Płaszczyzna robocza nie musi być ani na początku, ani na końcu głębokości wytłoczenia. Można na niej rysować, ustawia ona kierunek tłoczenia na prostopadły do powierzchni płaszczyzny.
Można ustawić głębokość geometrii przed jej narysowaniem. W trybie szkicowania wpisz wartość w polu tekstowym Głębokość na pasku opcji. Wartość ta zmienia punkt końcowy tłoczenia. Głębokości mogą mieć wartości ujemne.
Można zmienić głębokość wyciągania po utworzeniu i wybraniu go na palecie Właściwości, określając wartości dla punktów początkowego i końcowego. Można także zmienić wielkość wytłoczenia w widoku 3D przez wybranie go i przeciągnięcie umożliwiające zmianę wielkości.
Jeśli jest to określone, program Revit LT nie zachowuje wartości punktu końcowego podczas tworzenia wytłoczenia. Jeśli trzeba zrobić wiele wytłoczeń o tym samym punkcie końcowym, należy najpierw je narysować, następnie wybrać i zastosować punkt końcowy.