Upraszczanie modelu

Aby utworzyć efektywny plik ADSK, który ma być otwierany w aplikacji budowlanej (np. Civil 3D), wyeksportuj tylko istotne części modelu, takie jak ściany zewnętrzne i drzwi, a pozostałe elementy ukryj. Zrób to poprzez zastosowanie szablonu widoku Eksportuj do aplikacji budowlanej do widoku 3D w następujący sposób:

  1. Wybierz nieistotny element i na palecie Właściwości kliknij przycisk (Edytuj typ).
  2. W oknie dialogowym Właściwości typu, w opcji Funkcja, wybierz wartość Wewnętrzne.
  3. Powtórz tę czynność dla mniej ważnych ścian, drzwi, schodów, podłóg, ramp i ścian osłonowych.
    Uwaga: Aby szablon widoku Eksportuj do aplikacji budowlanej działał poprawnie, parametr Funkcja musi mieć określone ustawienie Wewnętrzne.
  4. W widoku 3D kliknij kolejno kartę Widokpanel Grafikalistę rozwijaną Wyświetl szablony (Zastosuj właściwości szablonu do bieżącego widoku).
  5. W oknie dialogowym Zastosuj szablon widoku w opcji Nazwy wybierz wartość Eksportuj do aplikacji budowlanej.
    Uwaga: Jeśli pozycji Eksportuj do aplikacji budowlanej nie ma na liście, należy zaktualizować projekt, aby zawierał nowy szablon, przenosząc standardy projektu. Zobacz Transfer standardów projektu.
  6. W oknie dialogowym Zastosuj szablon widoku zastosuj dodatkową widoczność i nadpisania grafiki, klikając opcję Edytuj w obszarze Właściwości widoku. Zobacz sekcję Tworzenie szablonu widoku.
  7. Kliknij przycisk OK.

Na poniższej liście znajdują się kategorie widoczne, gdy do modelu 3D zastosowany jest szablon widoku Eksportuj do Civil 3D. Wszystkie pozostałe kategorie są niewidoczne.