Práce s databáze předpon polygonů

Databáze zaměření předpon polygonů obsahuje informace umožňují určit hladinu, ve které je polygon nakreslen, jak je polygon stylizován a zda jsou polygony vytvořeny jako povinné spojnice a linie pozemku.

Když se importují nebo vytvářejí polygony, porovnávají se na základě názvů a názvů předpon. Když je polygon vytvořen a jeho název odpovídá předponě polygonu, přiřadí se k novému polygonu vlastnosti předpony, jako je třeba název hladiny.

Pomocí předpon polygonů se rovněž určuje propojitelnost skici při použití příkazu Zpracovat skicu. Bod, který je kódován názvem shodujícím se s předponou polygonu, je považován za aktivní prvek. Příkazem Zpracovat skicu lze započít polygon, pokud je zaznamenána shoda předpony, neexistuje aktivní polygon se stejným názvem a aktuální nastavení sady kódů skici Automaticky začít odpovídající předponou polygonu je nastaveno na možnost Ano.

Cvičení výukového programu: Nastavení databází předpon polygonů a zařízení

Kopírování databáze předpon polygonů

Odstranění definice předpony polygonu

Odstranění definice předpony polygonu

  1. V Prostoru nástrojů klepněte na kartě Survey pravým tlačítkem na knihovnu Databáze předpon polygonů. Klepněte na možnost Nový.
  2. V dialogu Nová databáze předpon polygonů zadejte název nové databáze předpon polygonů.
  3. Klepnutím pravým tlačítkem na databázi předpon polygonů vytvořte definici předpon polygonů. Klepněte na možnost Nový.
  4. V dialogu Vlastnosti předpon polygonu zadejte název definice předpon polygonů a podle potřeby upravte ostatní vlastnosti.
  5. V Prostoru nástrojů rozbalte na kartě Survey kolekci Databáze předpon polygonů. Klepněte na možnost Nový.
  6. Klikněte pravým tlačítkem myši na databázi Správa databáze předpon polygonů.
  7. V dialogu Správce databáze polygonů klepněte na možnost. Do správce databáze je přidán nový řádek nazvaný Sample.
  8. Klepněte na položku Sample a zadejte nový název. Určete zbývající hodnoty.
  9. Opakujte kroky 7 a 8 pro každou novou definici.
  10. Vyberte definici, kterou chcete odstranit. Klepněte na tlačítko .

Kopírování definice předpon polygonů

  1. V Prostoru nástrojů rozbalte na kartě Survey kolekci Databáze předpon polygonů. Klikněte pravým tlačítkem myši na databázi předpon polygonů Správa databáze předpon polygonů.
  2. V dialogu Databáze předpon polygonů vyberte definici polygonu a klepněte na tlačítko . Definice je zkopírována na konec seznamu.

Nastavení databáze předpon polygonů jako aktuální