Pokud poskytovatel FDO podporuje aktualizovatelná schémata (například Microsoft SQL Server, SQL Server Spatial, MySQL, Oracle a SDF), lze upravovat schémata , třídy prvků nebo vlastnosti .
Úprava schématu
Aktuální nastavení se zobrazí na panelu vpravo.
Nastavení, která lze změnit, závisí na tom, co podporuje zprostředkovatel, a na tom, která jsou upravitelná. Část dlouhá transakce se například nezobrazuje nebo není dostupná v případě, že zprostředkovatel nepodporuje správu verzí.
Informace o omezování platných hodnot vlastností naleznete v části Přidání vazeb pomocí Editoru schémat.
Každý zprostředkovatel mapuje vztah mezi prvkem schématu a fyzickým objektem ve zdroji prvků. Fyzická struktura zdrojů prvků se liší podle zprostředovatele, stejně jako typy mapování schémat a výchozí nastavení. Oracle například mapuje každou třídu prvku do tabulky v databázi Oracle, ve které se nachází zdroj prvků, a přiřadí třídě a tabulce stejný název. Tato výchozí nastavení lze přepsat změnou nastavení na kartě Fyzické konfigurace. Nastavení na této kartě se liší podle zprostředkovatele. Karta není dostupná u zprostředkovatelů, jejichž výchozí hodnoty nelze změnit.