Ebben a feladatban saját csőhálózatot adhat hozzá, olyan módon, hogy a már meglévő műtárgyakhoz csatlakozó csöveket és műtárgyakat hoz létre.
A csőhálózat tervezése során bármikor csatlakoztathatja hálózatát a már meglévő csőhálózatrészekhez. Az AutoCAD Civil 3D vizuálisan jelzi, ha a létrehozott cső vagy műtárgy egy meglévő objektumhoz kapcsolódik, vagy ha megtör egy csövet egy csomópont létrehozásához.
Az előző gyakorlatban a Csövek és műtárgyak rajzolása eszközt használta a műtárgyak és csövek egyidejű elhelyezéséhez. Ebben a gyakorlatban víznyelő medencéket adhat hozzá a Csak műtárgyak rajzolása eszközzel, majd a víznyelő medencéket csatlakoztathatja a hálózathoz a Csak csövek rajzolása eszközzel.
Ez a gyakorlat a 2. gyakorlat: Csőhálózat létrehozása elrendezés alapján szakasztól folytatódik.
Megjegyzés:
Ez a gyakorlat a Pipe Networks-1B.dwg rajzot használja az előző gyakorlat során elvégzett módosításokkal, vagy a Pipe Networks-1C fájlt is megnyithatja az oktatóanyagok rajzainak mappájából.
Műtárgyak hozzáadása a csőhálózathoz
- A rajzban jelöljön ki egy csőhálózatrészt. Kattintson a jobb gombbal. Kattintson a Hálózat szerkesztése menüpontra.
- Ellenőrizze, hogy a Műtárgyak listából az Excentrikus hengeres műtárgy
Eccentric Structure 48 Dia 18 Frame 24 Cone 5 Wall 6 Floor elem legyen kiválasztva.
- Az Esésirány váltása beállításnál válassza a
(lefelé) opciót.
- Kattintson a
Csak műtárgyak gombra.
- A parancssorba írja be a 'SO parancsot.
- A kijelöléshez kattintson a ROAD1 nyomvonalon lévő feliratra.
- Hozzon létre egy műtárgyat a szelvényhez 960, a távolsághoz pedig 15 értéket megadásával.
- Ismételje meg a 7. lépést a 11+10, a 12+60 és a 13+10 szelvénytől 15 láb távolságra lévő műtárgyak hozzáadásához.
- A Szelvény és távolság, valamint a Műtárgy hozzáadása parancsokból való kilépéshez nyomja le kétszer az Enter billentyűt.
Csövek hozzáadása a csőhálózathoz
- Ellenőrizze, hogy a Csövek listában a 18 Inch Concrete Pipe elem legyen kiválasztva.
- A Hálózattervezési eszközök eszköztáron kattintson a Csak csövek lehetőségre.
- Helyezze a kurzort a 9+ 60 szelvénytől 15 láb távolságra lévő műtárgy fölé.
A csatolás jelölő
azt jelzi, hogy a cső a megjelenített műtárgyhoz csatolható.
- Ha a csatlakozás jelölő megjelent, akkor kattintson a műtárgyra az új cső hozzácsatlakoztatása érdekében.
- Helyezze a kurzort a 9+ 50 szelvénytől -15 láb távolságra lévő műtárgy fölé. Ha a csatlakozás jelölő megjelent, akkor kattintson a műtárgyra az új cső hozzácsatlakoztatása érdekében.
- A parancssorba írja be a K parancsot az új kiindulópont kiválasztásához.
- Ismételje meg a 3-6. lépést csövek hozzáadásához a 11+10, a 12+60 és a 13+10 szelvénytől és a főhálózattól 15 láb távolságra lévő műtárgyak közé.
- A Szelvény és távolság, valamint a Csövek hozzáadása parancsokból való kilépéshez nyomja le kétszer az Enter billentyűt.
Az oktatóanyagot a következő, Csőhálózat tulajdonságainak megváltoztatása című témakörrel folytathatja.