Információk a felületdefinícióról

A felületdefiníció a felület szerkezeti, adat és szerkesztési tulajdonságainak gyűjteménye, illetve egy olyan lista, amely tartalmazza a felületen végrehajtott műveletek listáját. A felületi definíció adattételeinek típusa a felület típusától függ.

A felület alatti Definíció gyűjtemény a Kereső fában hozzáférést biztosít a felület lehetséges adat- és szerkesztési definícióelemeihez.

Adat definíció

Egy felület adat definíciója azokat az adatkomponenseket tartalmazza, amelyek egy felülethez hozzáadhatók.

A következő táblázat azon adatkategóriákat tartalmazza, amelyeket minden felülettípus támogat. Ha a felülettípus nem támogat egy adattípust, akkor az adattípus nem érhető el a felület Kereső fájában található Definíció gyűjteményben.

Kategória

TIN-felület

TIN-térfogatfelület

Hálófelület

Háló térfogat felület

Peremvonalak

Igen

Igen

Igen

Igen

Törésvonalak

Igen

Nem

Nem

Nem

Szintvonalak

Igen

Nem

Nem

Nem

DEM fájlok

Igen

Nem

Igen

Nem

Rajzobjektumok Igen Nem Nem Nem

Pontfájlok

Igen

Nem

Nem

Nem

Pontcsoportok

Igen

Nem

Nem

Nem

Szerkesztések

Az adat szerkesztések olyan műveletek, amelyek egyik létező adatkomponenshez sem kerület hozzáadásra; hanem a felület definícióhoz szerkesztési műveletekként kerültek hozzáadásra.

Művelet lista

A felületi szerkezeti eljárás növekvő. Minden alkalommal, mikor adatokat ad hozzá a felülethez vagy szerkeszti azt, a felület frissül. Adatok eltávolításakor a program újraépíti a felületet.

A növekvő építési eljárás támogatása érdekében a felület rendelkezik egy művelet listával, amely a felület jelenlegi állapotában végrehajtott műveleteket tartalmazó szekvenciális lista.

Adatsorrend az adatmeghatározási műveletben

Amikor egy TIN felülethez pontadatokat ad, az eredményre hatással lehet, hogy az AutoCAD Civil 3D milyen sorrendben dolgozza fel a pontokat. Ön nem befolyásolhatja azt, hogy az AutoCAD Civil 3D milyen sorrendben dolgozza fel a pontokat egy adott műveletben; az AutoCAD Civil 3D olyan sorrendben adja hozzá a pontokat a felülethez, hogy minimálissá tegye műveletidőt. A feldolgozási mód kétféleképpen befolyásolja a TIN-felület eredményét:

  • A sorrend a végeredményre akkor van hatással, amikor négy pont egy köríven halad át (három pont által meghatározott kör áthalad a negyedik ponton is). Ebben a helyzetben a négy pont Delaunay háromszögelésének két módja van, és a két háromszögelésnek a két felületkontúrt észrevehetően különbözővé kell tenni. Az Él átváltása paranccsal az összes ilyen típusú problémát megoldhatja.
  • A második módszer akkor használatos, ha kettő vagy több pont közel van egymáshoz (0,001 egységnél közelebb). Az AutoCAD Civil 3D egy pontként kezel két ilyen pontot, és bármelyiket is dolgozza fel, a másik nem lesz a TIN-hez hozzáadva. Ha a két pont különböző szintmagasságokon található, akkor a sorrend befolyásolni fogja a felületeredményt; ilyen esetben az AutoCAD Civil 3D üzenetet küld az Eseménynaplónak. A Pont módosítása paranccsal a ponthoz rendelheti a megfelelő szintmagasságot.

A műveleti lista sorrendjének a hatása

A felületi műveletek elvégzésének sorrendje befolyásolhatja a felületeredményt. A felület felépítésének vagy újraépítésének növekményes módja miatt (egyszerre csak egy művelet végrehajtása a műveleti listában megjelenő sorrendben történik) a műveleti listában található sorrend nagyon fontos. Ön a felületi adatok meghatározásánál használt parancsok sorrendjével tudja meghatározni a sorrendet. Később módosíthatja a sorrendet a Felület tulajdonságai párbeszédpanelen. A következő a javasolt sorrend:

  1. Törésvonal és szintvonaladatok hozzáadása.
  2. Pontadatok hozzáadása
  3. A szükséges határvonalak hozzáadása; először a külsőé
  4. Végezze el a szükséges műveleteket.