Információk az objektumok több keresztszelvénynézetbe történő vetítéséről

Az objektumok vetítése több keresztszelvénynézetbe az objektumok vetítési szabályainak megadásával lehetséges.

Egyetlen vetítendő objektum kiválasztása helyett, a program vetíti a mintavonalak előtt és után megadott területen belül található megadott objektumtípusokat.

Megjegyzés: Ezen téma ábrái a mintavonalakat kék színnel, a sötétzöld nyomvonalat keresztezve mutatják. A lila színnel sraffozott területek a mintavonalak előtt található területeket, a zöld színnel sraffozott területek pedig a mintavonalak után található területeket ábrázolják.

Lineáris objektumok, például vezérlővonalak, földmérési alakzatok és 3D vonalláncok, csak akkor vetíthetők, ha metszik egy adott keresztszelvénynézet mintavonalát. A vetítési szabályok nem érvényesek ezen objektumokra.

Vetítési szabály: százalékkal beállítás

A Százalékkal beállítás akkor hasznos, ha a mintavonalak nem egyenlően oszlanak el a nyomvonal mentén. A következő ábrán például az 50 százalékos beállítás használatával bekeríthető a mintavonalak közötti teljes terület, annak ellenére, hogy azok különböző távolságra vannak.

Vetítési szabály: Távolsággal beállítás

A Távolsággal beállítás akkor hasznos, ha a mintavonalak egyenlően oszlanak el, vagy csak olyan objektumokat kíván belefoglalni, amelyek a mintavonalaktól egy abszolút távolságra helyezkednek el.

A következő ábra bemutatja, hogyan vetíti a program az objektumokat a mintavonalak előtt és után a megadott 25’ távolságon belül.

Ha egy objektum beillesztési pontja a területen belül helyezkedik el, akkor a program vetíti azt, még akkor is, ha az objektum egy része túlnyúlik a régión, például az ábra bal alsó sarkában látható objektum esetében.

Nem merőleges és nem sugárirányú mintavonalak vetítési szabályai

Az Objektumok vetítése több keresztszelvénynézetbe parancs a következőket feltételezi:

Azokban az esetekben, amikor nem merőleges vagy nem sugárirányú mintavonalakkal rendelkezik, egy mintavonal „előtt” vagy „után” megjelenő objektum valójában ellentétes helyzetben lehet, mivel az objektum szelvényét a program a nyomvonalhoz viszonyítva határozza meg.

A következő ábra a meghatározás módszerét mutatja be. Az 1. objektum szelvényét a program azon hely elé meghatározza meg, ahol a mintavonal keresztezi a nyomvonalat (4), így az „előtte” esetre vonatkozó vetítési szabályokat használja a program, annak ellenére, hogy az objektum maga a ferde mintavonal (3) mögött jelenik meg.

Ennek ellenkezője igaz a 2. objektum esetében. Az objektumot, a szelvénye alapján a mintavonal mögötti területre helyezi a program, így az „utána” esetre vonatkozó szabályok érvényesek rá. Mivel mindkét objektum az „előtte” vagy az „utána” régióba esik, mindkettőt vetíti a program.

A következő ábra azt szemlélteti, milyen hatással van a vetítés eredményeire egy kisebb „előtte” régió. Az 1. objektum szelvénye ebben az esetben a régión kívülre esik, így az 1. objektumot a program nem vetíti.