Pliki FBX umożliwiają przenoszenie obiektów 3D, obiektów 2D z grubością, świateł, kamer i materiałów między programami AutoCAD a 3ds Max.
Format pliku FBX jest otwartą platformą służącą do transferu danych 3D, zapewniającą wysoki poziom zgodności operacyjnej między programami Autodesk. Na przykład w programie Autodesk 3ds Max można wyeksportować plik w formacie FBX, a następnie otworzyć go w programie AutoCAD, aby wyświetlić i edytować obiekty, światła, kamery i materiały. Podobnie jest w programie AutoCAD: można wyeksportować rysunek jako plik FBX, a następnie przeglądać i edytować go w programie 3ds Max.
Punkty (niebędące chmurami punktów), siatki, krzywe i powierzchnie NURBS, podzielone siatki, kamery docelowe, światła oraz materiały są importowane do programu AutoCAD w takiej samej postaci, w jakiej istniały podczas eksportowania z programu 3ds Max.
Podczas importowania plików FBX:
Podczas eksportowania do plików FBX:
Aby wyeksportować obiekt 2D do pliku FBX, należy zwiększyć jego grubość w celu przekształcenia go w obiekt 3D. Do pliku FBX można wyeksportować dowolny widoczny i renderowalny obiekt lub geometrię z grubością.