Kolekcja Pomiary na karcie Nawigator w Obszarze narzędzi służy do uzyskiwania dostępu do danych pomiarowych znajdujących się na rysunku. Obiekty figur i sieci pomiarowych wstawiane do rysunku są wyświetlane w Nawigatorzew kolekcji Pomiary.
Po rozwinięciu grupy Pomiar widoczne stają się nazwy komponentów pomiarów; ponadto tabelaryczna lista komponentów wyświetlana jest w widoku listy Nawigator.
Ponieważ na karcie Nawigator wyświetlane są tylko reprezentacje rysunkowe danych pomiarowych, wszelkie manipulacje i zmiany danych wprowadza się na karcie Pomiary.
Aby przejść do danych pomiarowych z karty Nawigator
Zostanie wyświetlona karta Pomiary, a w drzewie Pomiary zostanie wyświetlona wybrana sieć, lub w Edytorze figur w oknie Panorama zostanie wyświetlona wybrana figura.
Aby uaktualnić sieć lub obiekt rysunku figury z danych geodezyjnych
Obiekt rysunku jest uaktualniany z danymi w bazie danych geodezyjnych.
Aby uaktualnić dane geodezyjne z rysunku
Dane geodezyjne są uaktualniane zmianami wprowadzonymi w wybranym obiekcie figury.