Configurator 360 i Inventor

Autodesk Configurator 360 jest hostowaną przez firmę Autodesk usługą w chmurze umożliwiającą konfigurację produktu. Firmy mogą jej używać do tworzenia aplikacji WWW do konfiguracji produktu dla swoich klientów. Prosta operacja przekształca roboczy projekt w programie Autodesk w działającą w sieci WWW aplikację do konfigurowania.

Dodatek Configurator 360 do programu Inventor umożliwia przesyłanie projektów bezpośrednio z programu Inventor do usługi Configurator 360. Ikona aktywacji dodatku znajduje się na wstążce w karcie Autodesk 360 w panelu Configurator 360.

Administrator może oznaczyć swoją witrynę nazwą i logo firmy. Można określić, które projekty mogą zobaczyć poszczególni klienci i jakie dane wyjściowe mogą wygenerować; można też dostosować niektóre aspekty systemu.

Klienci nie muszą pobierać wszystkich aplikacji ani rejestrować się, aby uzyskać dostęp do najbardziej podstawowych funkcji dodatku Configurator 360. Klienci i współpracownicy mogą modyfikować parametry, wyświetlać pliki wynikowe, a następnie je pobierać. Klienci mogą zażądać podania więcej informacji.

W przypadku użycia narzędzia Configurator 360, gdy dostępna jest okresowa aktualizacja, zostanie wyświetlony alert. Zaktualizowaną wersję można pobrać z witryny Autodesk Exchange.