Utnij elementy powierzchni poprzez wybranie narzędzia tnącego i obszarów powierzchni do usunięcia.
- Na wstążce kliknij kartę Model 3D
panel Powierzchnia
Utnij
.
- Wybierz Narzędzie tnące, a następnie kliknij geometrię, która posłuży jako narzędzie tnące:
- Zszycie powierzchni
- Jedna powierzchnia części (bryły lub powierzchni)
- Jedna, nieprzecinająca się ścieżka złożona z krzywych szkicu 2D
- Płaszczyzna konstrukcyjna
- Kliknij opcję Usuń, aby wskazać obszary do usunięcia. Obszary do usunięcia obejmują dowolną powierzchnię, która przecina narzędzie tnące. Wszystkie powierzchnie, które przecinają się z narzędziem tnącym są rozważane jako obszary do usunięcia. Pierwszy wybór ustala powierzchnię. Kolejne obszary do usunięcia zostaną ograniczone do tej samej formy.
- Jeśli chcesz usunąć więcej obszarów niż ich zachować, wybierz obszar do zachowania, a potem kliknij Odwróć wybrane, aby odwrócić zawartość zbioru wskazań.
Aby dodać lub usunąć obiekt ze zbioru wskazań, przytrzymaj naciśnięty klawisz CTRL i kliknij powierzchnię.
- Kliknij przycisk OK.
Uwaga: Jeden element tnący może działać tylko na jednym korpusie powierzchniowym.
Uwaga: Funkcje Szyk, Odbicie lustrzane i Pochodne są obsługiwane podobnie jak element zaokrąglenia, kiedy zostaną rozmieszczone w szyku razem z elementem macierzystym.