Aby odinstalować kilka produktów lub cały pakiet, zaleca się użycie Narzędzia deinstalacji Autodesk, które można uruchomić z listy produktów na komputerze.

Dostęp do listy różni się w zależności od wersji systemu Windows:
Wszystkie programy.
Wszystkie aplikacje. W oknie narzędzia wybierz produkty, które mają zostać odinstalowane. Jeśli odinstalowanie jednego z wybranych produktów uniemożliwiłoby prawidłowe działanie innego produktu, zostanie wyświetlone ostrzeżenie o odinstalowaniu również powiązanych produktów. Narzędzie deinstalacji nie odinstalowuje dodatków Service Pack ani lokalnie zainstalowanych plików Pomocy.
Niektóre operacje odinstalowania najlepiej wykonywać oddzielnie dla poszczególnych produktów, a nie za pomocą Narzędzia deinstalacji. Przykładem jest odinstalowanie produktu bez usuwania powiązanych pakietów językowych. Operacje specyficzne dla produktu objaśniono w poniższej procedurze.
Ustawienia
Panel sterowania
Dodaj lub usuń programy.
Panel sterowania
Programy/Odinstaluj program.
Wszystkie aplikacje
Panel sterowania. Zostanie otwarty instalator w trybie konserwacji, który poprowadzi użytkownika przez proces usuwania produktu.