Řídí většinu nastavení v souboru konfigurace plotru (PC3).
Zobrazení a změnu nastavení můžete provést kliknutím na ikonu příslušného uzlu.
Pokud změníte nějaké nastavení, vaše změny se zobrazí v lomených závorkách (< >) vedle názvu nastavení. Mimoto se nad uzlem, jehož hodnota byla změněna, zobrazí symbol zatržení.
V zobrazení stromu jsou dostupná pouze nastavení pro konfigurované zařízení. Navíc nelze upravovat některá nastavení, pokud zařízení zpracovává tato nastavení prostřednictvím Uživatelských vlastností nebo pokud tuto vlastnost nepodporuje.
Zobrazí se následující možnosti.
Definuje zdroj papíru, velikost, typ a cíl. Dostupná nastavení závisí na podporovaných vlastnostech nakonfigurovaného plotru. Pro systémové tiskárny Windows musíte nastavení média provádět pomocí uzlu Uživatelské vlastnosti.
Definuje zdroj a rozměr papíru.
Zobrazí seznam typů médií podporovaných konfigurací plotru.
Určuje oboustranný tisk a připojené okraje. Volby pro připojené okraje jsou dostupné pouze u plotrů, které podporují oboustranný tisk.
Zobrazí pro nakonfigurovaný plotr seznam dostupných výstupů, jako je například skládání, řezání nebo sešívání. Tyto volby jsou dostupné pouze u plotrů, které tyto funkce podporují.
Řídí pera v perových plotrech. Dolní pole karty Nastavení zařízení a dokumentu zobrazuje tabulku použitou pro popis barvy, tloušťky a rychlosti každého pera v plotru.
Fyzické informace o peru nelze zjišťovat automaticky; tyto informace musíte perům vašeho plotru přiřadit v dialogu Fyzické charakteristiky pera.
Definuje nastavení per plotrů.
Aby se váš výkres na perovém plotru správně vykreslil, musíte mu poskytnout informace o použitých perech. Každému peru ve vašem plotru přiřaďte barvu a tloušťku. Abyste optimalizovali výkon per, můžete určit rychlost.
Tyto informace jsou povinné; informace o fyzických perech nelze zjišťovat automaticky.
Určení charakteristik zde nenahrazuje tabulky per, které jste importovali ze souborů PCP, PC2 nebo CFG z aplikace AutoCAD verze 14, aplikace AutoCAD LT ® 98 nebo dřívějších verzí. Další informace o importu těchto nastavení jsou uvedeny v části „Změna nastavení stylu vykreslování“ v Uživatelské příručce.
Určuje nastavení pro tisk vektorové grafiky, rastrové grafiky a textu TrueType. V závislosti na možnostech vašeho plotru můžete nastavit barevnou hloubku, rozlišení a půltóny. U vektorového výkresu můžete určit, zda se mají vektory tisknout černobíle nebo barevně. Pokud tisknete rastrovou grafiku na plotru s omezenou velikostí paměti, můžete zvýšit výkon tím, že změníte kvalitu tiskového výstupu. Pokud používáte nesystémový plotr, který podporuje různou velikost nainstalované paměti RAM, můžete tuto informaci zadat pro zvýšení výkonu.
Poskytuje programu celkovou paměť (RAM) instalovanou na nesystémovém plotru. Tato volba je přístupná pouze u nesystémových tiskáren Windows, které umožňují rozšíření paměti. Pokud má váš plotr rozšířenou paměť, zadejte celkovou velikost paměti.
Nabízí volby pro určení hloubky barev, rozlišení a půltónů vektorových výstupů. Některé volby vektorové grafiky spolu souvisejí; změnou jedné můžete ovlivnit i ostatní.
Při vykreslování rastrových objektů na rastrových zařízeních volí kompromis mezi rychlostí vykreslování a kvalitou výstupu. Snížíte-li kvalitu obrázku, zvýšíte rychlost vykreslování. Pokud jsou zdroje vašeho systému omezeny, snížením kvality obrázku snížíte při vykreslování možnost výpadku systému v důsledku nedostatku paměti.
Určuje, zda se bude na systémové tiskárně Windows tisknout text TrueType jako grafika nebo jako text.
Při tisku textu jako grafika bude zaručeno, že se text vytiskne tak, jak je zobrazen, a to za cenu zpomalení tisku a za cenu vyšších nároků na paměť. Tisk jako TrueType je rychlejší a spotřebuje méně paměti; plotr může pro vykreslení použít jiné písmo.
Na rastrových plotrech řídí vzhled překřížených čar. Volba Řízení slučování není účinná v případě, že váš plotr na nastaven tak, aby tisknul vše černou barvou, nebo pokud používáte jazyk PostScript.
Volba Řízení slučování se může objevit i u systémových tiskáren, které ve skutečnosti tuto funkci nepodporují. Ujistěte se v dokumentaci k vaší tiskárně, zda tiskárna podporuje slučování.
Upravuje konfigurační vlastnosti plotru, které jsou specifické pro dané zařízení. Nastavení každého plotru je jiné. Pokud nemá výrobce plotru v ovladači dialog Uživatelské vlastnosti, je volba Uživatelské vlastnosti nepřístupná.
U některých ovladačů, jako je například ePlot, je toto jediná volba stromu, která není přístupná. U systémových tiskáren Windows je většina nastavení daného plotru prováděna v tomto dialogu. Další informace o nastavení uživatelských vlastností vašeho zařízení nabízí Nápověda dialogu Uživatelské vlastnosti.
Nastaví pre-inicializaci, post-inicializaci a ukončovací ASCII textové řetězce plotru, které odesílají příkazy do vykreslovacího zařízení před inicializací zařízení a po ní a po dokončení vykreslování.
Pokud vykreslujete na nepodporovaném plotru v režimu emulace, můžete zadat textové ASCII inicializační řetězce, které připraví plotr pro tisk, nastaví volby specifické pro dané zařízení a uvedou plotr do původního stavu. Inicializační řetězce můžete použít také k zapínání a vypínání funkce vykreslovacího zařízení, kterou program nepodporuje.
Textový řetězec je posílán znakově, s výjimkou znaku obrácené lomítko (\). Pomocí obráceného lomítka následovaného trojciferným číslem (z tabulky kódů ASCII), např. 027, zadávejte binární (netisknutelné) znaky, např. znak Escape. Řetězec 027 je interpretován a odeslán jako jeden znak, jehož hodnota je 27. Číslo 27 je znak Escape. Například 27%–12345X PJL ENTER LANGUAGE = PostScript\10 odesílá příkaz HP PJL do dvojjazyčné laserové tiskárny před její inicializací a přepíná tiskárnu do režimu PostScript. 027 odešle znak Escape a 010 odešle znak odřádkování. Zbytek textového řetězce je odeslán znakově. Nejlepší je používat pro binární znaky tři desítkové číslice, takže budete muset přidat počáteční nuly, jak je třeba.
Inicializační řetězce by měly být používány pouze pokročilými uživateli.
Odešle na plotr před jeho inicializací pre-inicializační textový řetězec ASCII a přinutí jej emulovat jiný plotr.
Pomocí obráceného lomítka následovaného trojciferným číslem (z tabulky kódů ASCII), např. 027, zadávejte binární (netisknutelné) znaky, např. znak Escape.
Nastavuje možnost specifickou pro dané zařízení, která jinde v programu není podporována. Zadejte poinicializační ASCII textový řetězec, který bude odeslán do plotru po jeho inicializaci.
Pomocí obráceného lomítka následovaného trojciferným číslem (z tabulky kódů ASCII), např. 027, zadávejte binární (netisknutelné) znaky, např. znak Escape.
Uvede po vykreslení plotr do jeho původního stavu. Zadejte ukončovací ASCII textový řetězec, který bude odeslán do plotru po ukončení tisku.
Pomocí obráceného lomítka následovaného trojciferným číslem (z tabulky kódů ASCII), např. 027, zadávejte binární (netisknutelné) znaky, např. znak Escape.
Připojí soubor PMP k souboru PC3, kalibruje plotr a přidá, zruší nebo zreviduje uživatelské rozměry papíru. Pomocí tohoto uzlu můžete také upravit standardní rozměry papíru. Uzel zpřístupní průvodce Vlastní velikost papíru a Kalibrace plotru. Pokud byl plotr, který používáte, kalibrován, soubor PMP (Plotter Model Parameter) obsahuje data o této kalibraci. Pokud ještě není soubor PMP připojen k upravovanému souboru PC3 a chcete jej použít, musíte jej svázat se souborem PC3. Pokud byl plotr při vytváření souboru PC3 kalibrován pomocí průvodce Přidat plotr, je soubor PMP již připojen. Pro připojení nebo odpojení souboru PMP k upravovanému souboru PC3 můžete použít volbu Uživatelsky definované rozměry papíru a kalibrace.
Vytvoří uživatelské rozměry papíru nebo změní potisknutelnou oblast standardních nebo nestandardních rozměrů papíru.
Pokud není plotr systémovou tiskárnou Windows, můžete pomocí průvodce Uživatelské rozměry papíru vytvořit nový rozměr papíru nebo vybrat rozměr ze seznamu dostupných velikostí papíru (ze souboru PMP). Je-li plotr systémovou tiskárnou Windows, použijte Uživatelské vlastnosti.
Každý plotr má maximální potisknutelnou plochu, která je daná způsobem uchycení papíru a tím, kam až se může pohybovat vozík s pery. Pokud vytvoříte rozměr papíru, který je větší než rozměr nabízený v Editoru kalibrace plotru, zkontrolujte, zda je plotr schopen tuto velikost pokreslit.
U systémových tiskáren Windows můžete měnit nastavení velikosti papíru pouze v dialogu Uživatelské vlastnosti.
Upraví standardní rozměry papíru tak, aby potisknutelná oblast odpovídala možnostem tiskárny. (Pomocí Editoru konfigurace plotru nemůžete vytvořit uživatelské rozměry papíru pro systémové tiskárny.)
Filtruje seznam rozměrů papíru zobrazených pro vybrané vykreslovací zařízení v dialozích Vykreslování a Nastavení stránky. Seznam rozměrů papíru je zobrazen na kartě Nastavení vykreslování v dialogu Vykreslování a na kartě Nastavení rozvržení v dialogu Nastavení stránky.
Vyberte rozměry papíru, které chcete zobrazovat pro toto zařízení.
Spustí průvodce Kalibrovat plotr. Pokud potřebujete korigovat nesrovnalosti v měřítku, můžete kalibrovat prostřednictvím průvodce Kalibrace plotru. Viz část „Kalibrace plotrů a práce s vlastními velikostmi papíru“ v Příručce ovladačů a periferií.
Kalibraci plotru byste měli provádět pouze v případě, že potřebuje výkresy v přesném měřítku a váš plotr nebo tiskárna vytváří nepřesné výtisky. Kalibrace plotru způsobí, že program změní měřítko všech vykreslení zaslaných do vašeho plotru. Pokud je váš plotr vybaven kalibračním podprogramem, doporučuje se použít tento podprogram namísto podprogramu dodávaného s tímto programem.
Připojí nebo odpojí soubor PMP k editovanému souboru PC3. Pro zrušení asociace mezi souborem PMP a souborem PC3 použijte volbu Odpojit.
Provede import informací ze starších verzí programu. Pokud máte soubor PCP nebo PC2 ze starší verze, můžete importovat některé informace z těchto souborů do souboru PC3. Soubory PC3 ukládají název plotru, informace o zásuvce, úroveň optimalizace per, velikost papíru a rozlišení.
Uloží soubor PC3 pod novým názvem.
Obnoví nastavení karty Nastavení zařízení a dokumentu zpět na výchozí hodnoty.