Pochopení pojmů a koncepcí vykreslování usnadní vaše první vykreslování v programu.
Pojmy tisk a vykreslování se v kontextu výstupu CAD mohou zaměňovat. Historicky tomu bylo tak, že tiskárny generovaly pouze text a plotry generovaly vektorovou grafiku. Se zvýšeným výkonem tiskáren a jejich schopností generovat vysoce kvalitní rastrové obrazy vektorových dat toto rozlišení ztratilo z velké části význam.
Kromě produkce papírového výstupu se všezahrnující pojem publikování používá i pro elektronické doručování více listů výkresu. Proces vytváření fyzických modelů z plastů a kovu se nazývá 3D tisku.
Správce plotru je okno, které obsahuje seznam souborů s konfigurací plotru (PC3) pro každou nesystémovou tiskárnu, kterou instalujete. Soubory konfigurace plotru mohou lze také vytvořit pro systémové tiskárny Windows ® , jestliže chcete použít výchozí nastavení jiná než používá Windows. Nastavení konfigurace plotru zahrnují informace o zásuvce, kvalitu rastrové a vektorové grafiky, rozměry papíru a další vlastnosti, které závisí na typu plotru.
Správce plotru obsahuje Průvodce přidáním plotru, který je primárním nástrojem pro vytváření konfigurací plotru. Průvodce přidáním plotru vás vyzve, abyste zadali informace o plotru, který chcete nastavit.
Rozvržení představuje list výkresu a obvykle obsahuje:
Výkresový soubor obvykle obsahuje pouze jedno rozvržení, ale můžete jich vytvořit libovolný potřebný počet. Rozvržení se při prvním zobrazení inicializuje a přiřadí se k němu výchozí nastavení stránky.
Po inicializaci lze rozvržení upravovat, publikovat a přidávat do sad listů jako listy.
Při tvorbě rozvržení určíte plotr a nastavení, jako je například velikost papíru a orientaci. Tato nastavení se uloží do výkresu jako nastavení stránky. Každé rozvržení může mít odlišné nastavení stránky.
Tato nastavení můžete ovládat pro rozvržení a pro modelový prostor pomocí Správce nastavení stránek. Nastavení stránky lze pojmenovat a uložit pro použití jinými rozvrženími.
Jestliže při tvorbě rozvržení nezadáte všechna nastavení v dialogu Nastavení stránky, můžete stránku nastavit těsně před vykreslením. Při vykreslování lze také nastavení stránky ignorovat. Nové nastavení stránky lze použít dočasně pro aktuální vykreslování nebo uložit.
Styl vykreslování je volitelná metoda, která řídí způsob vykreslení objektu nebo hladiny. Přiřazení stylu vykreslování k objektu nebo hladině přepíše vlastnosti, jako je barva, tloušťka a typ čáry při vykreslování. Styl vykreslování má vliv pouze na vzhled vykreslovaných objektů.
Tabulky stylů vykreslování obsahují skupiny stylů vykreslování a ukládají je do souboru, který můžete později použít při vykreslování.
Správce výkresových stylů je složka, která obsahuje všechny dostupné tabulky stylů vykreslování a průvodce přidáním stylu vykreslování.
Existují dva typy stylů vykreslování: barevně závislé a pojmenované. Výkres může používat pouze jeden typ tabulky stylu vykreslování. Tabulku stylu vykreslování lze převést z jednoho typu na druhý.
Protabulky barevně závislého stylu vykreslováníurčuje způsob vykreslení barva objektu. Tyto soubory tabulek stylů vykreslování mají příponu .ctb. Barevně závislé styly vykreslování nelze přímo přiřadit k objektům. Místo toho můžete řídit způsob vykreslování objektu tak, že změníte jeho barvu. Například všechny objekty ve výkresu přiřazené k červené barvě budou vykresleny stejně.
Tabulky pojmenovaných stylů vykreslování používají styly vykreslování, které jsou přiřazeny přímo k objektům a hladinám. Tyto tabulky stylů vykreslování mají souborovou příponu .stb. Jejich použití umožňuje, aby byl každý objekt ve výkresu vykreslen nezávisle na své barvě.
Označení výkresu je řádek textu, který je přidán k vykreslení. Umístění tohoto textu ve vykreslení v rámci dialogu Označení výkresu lze určit. Zapnutím této volby přidáte zadané informace označení výkresu (například název rozvržení, datum a čas atd.) do výkresu vykreslovaném na libovolném zařízení. Informace označení výkresu můžete uložit do protokolového souboru, místo abyste je vytiskli, nebo je uložit navíc vedle tisku.
Výkresový soubor nebo výkresová šablona vytvořená ve výukové verzi programu AutoCAD bude vždy vykreslena s následujícím označením výkresu: VYTVOŘENO VE VÝUKOVÉM PRODUKTU AUTODESK. Bloky a externí reference vytvořené ve výukové verzi a použité v komerční verzi způsobí, že bude také vytisknuto toto označení výkresu.