Při práci s výkresy vytvořenými ve starších verzích byste měli vědět o následujících problémech s vizuální věrností.
Pomocí systémové proměnné SAVEFIDELITY můžete určit, že si objekty poznámek zachovají vizuální věrnost při zobrazení v dřívějších verzích produktu.
Pokud pracujete primárně v modelovém prostoru, doporučujeme vizuální věrnost vypnout (nastavit SAVEFIDELITY na 0). Chcete-li si ale vyměňovat výkresy s ostatními uživateli a věrnost rozvržení je nejdůležitějším požadavkem, zapněte funkci vizuální věrnosti (nastavte proměnnou SAVEFIDELITY na hodnotu 1).
Objekty poznámek mohou mít i několik zobrazení v měřítku. Při zapnutí vizuální věrnosti jsou objekty poznámek rozloženy a zobrazení měřítek jsou uložena (v anonymním bloku) na samostatných hladinách. Tyto hladiny jsou pojmenovány na základě původní hladiny a je k nim připojeno číslo. Jestliže rozbalíte blok v dřívější verzi a potom výkres otevřete v aktuální verzi, z každé reprezentace měřítka se stane zvláštní objekt poznámky s jedním měřítkem poznámky. Při práci na takovém výkresu v dřívější verzi nedoporučujeme upravovat nebo vytvářet objekty na těchto hladinách.
Jestliže u objektů poznámek nevyberete vizuální věrnost, zobrazí se na kartě Model jedno zobrazení modelového prostoru. V závislosti na nastavení systémové proměnné ANNOALLVISIBLE se při zobrazení v dřívější verzi mohou další objekty poznámek zobrazit na kartě Model a další objekty mohou být zobrazeny ve výřezech výkresového prostoru.
Jestliže ve výkresu aplikace AutoCAD 2008 má blok poznámky na papíru jinou orientaci než rozvržení a obsahuje víceřádkové atributy založené na stylu textu, který není nastaven tak, aby odpovídal orientaci rozvržení, mohou atributy změnit svoje umístění při otevření daného výkresu v dřívější verzi.
Při otevření výkresu aplikace AutoCAD 2008, který obsahuje předefinování vlastností hladiny, nejsou tato předefinování viditelná. Nastavení předefinování vlastností je při uložení výkresu v aplikaci AutoCAD 2008 zachováno a při otevření v aktuální verzi je znovu viditelné.
Pokud je výřez obsahující předefinování vlastností hladiny v dřívější verzi z výkresu odstraněn, není nastavení předefinování zachováno a při otevření v aktuální verzi není dostupné.
Je-li systémová proměnná VISRETAIN nastavena na hodnotu 0, hladiny externích referencí obsahující výřez předefinování vlastností nejsou při otevření výkresu v předchozí verzi zachovány.
Jestliže otevřete výkres aplikace AutoCAD 2008 v předchozí verzi, mohou se předefinování vlastností zobrazit v miniatuře. Pokud výkres uložíte pomocí karty Rozvržení a potom ho otevřete v předchozí verzi, tyto přepisy vlastností se nezobrazí.
Ve verzích předcházejících aplikaci AutoCAD 2008 se nezobrazují podložení DGN.
Vylepšení kót aplikace AutoCAD 2008 se při úpravě v dřívějších verzích ztratí. Pokud tyto kóty nezměníte, obnoví se při otevření výkresu v aplikaci AutoCAD 2008.
Pokud je nezměníte, zachovají si následující vylepšení kót vizuální věrnost v předchozích verzích:
Multiodkazy se ve verzích předcházejících aplikaci AutoCAD 2008 a souvisejících produktech zobrazují jako proxy objekty. Systémová proměnná PROXYSHOW řídí zobrazení proxy objektů ve výkresu.
Při otevření objektu mtext aplikace AutoCAD 2008 v dřívějších verzích nejsou podporovány některé možnosti řádkování a odsazení řádků odstavce.
Následující prvky formátování objektu mtext nebudou mít v dřívějších verzích žádnou vizuální věrnost:
Následující funkce formátování odstavcového textu si zachovají určitou vizuální věrnost v předchozích verzích v případě, že je možné přidat prázdné mezery nebo jimi nahradit text:
Mtext s novým formátováním upravený a uložený v dřívějších verzích při otevření v aplikaci AutoCAD 2008 nové formátování ztratí.
Úpravy tabulek aplikace AutoCAD 2008 v dřívějších verzích způsobí ztrátu formátování aplikace AutoCAD 2008. Buňky tabulek s dlouhými bloky a textovými řetězci při otevření v dřívějších verzích mohou přesáhnout mimo hranice buňky.
U tabulek vytvořených pomocí Průvodce extrakcí dat v aplikaci AutoCAD 2008 nelze v předchozích verzích upravit nebo aktualizovat extrahovaná data.
Aplikace AutoCAD 2008 obsahuje nové procesní mapy pro materiály a osvětlení. Výkresy vytvořené v dřívějších verzích než AutoCAD 2007, které obsahují materiály, je třeba převést. Aplikace AutoCAD 2008 poskytuje systémovou proměnnou 3DCONVERSIONMODE, která je nastavena tak, aby automaticky převáděla staré materiály na formát aplikace AutoCAD 2008. Při ukládání zpět do předchozích verzí aplikace AutoCAD však vznikají některé problémy s věrností.
AutoCAD 2008 poskytuje dvě možnosti osvětlení: standardní (obecné) osvětlení a fotometrické osvětlení. Předchozí verze nabízely pouze standardní (obecné) osvětlení. Pro světla z aplikací AutoCAD 2007 až AutoCAD 2008 se nepožaduje žádný explicitní převod. Výkresy z aplikace AutoCAD 2007 budou ve výchozím nastavení otevřeny v aplikaci AutoCAD 2008 ve standardním (obecném) pracovním postupu osvětlení. Další fotometrické vlastnosti, které jsou k dispozici v aplikaci AutoCAD 2008, budou k dispozici ihned po povolení pracovního postupu fotometrického osvětlení ve výkresu.
Pro výkresy s osvětlením předcházející aplikaci AutoCAD 2007 se požaduje proces převodu. K automatickému převodu výkresů s osvětlením z předchozích verzí na formát osvětlení aplikace AutoCAD 2007 a AutoCAD 2008 můžete použít systémovou proměnnou 3DVCONVERSTIONMODE. Proměnná 3DCONVERSIONMODE má tři nastavení. Pokud je nastavena na hodnotu 0, neprovede se žádný převod. Pokud je nastavena na hodnotu 1, což je výchozí hodnota, provede se převod automaticky. Pokud je nastavena na hodnotu 2, zobrazí se výzva, jakmile bude třeba převést světla, a možnost, zda se mají světla převést či nikoli.
Mezi další problémy s věrností osvětlení patří:
Vlastnosti výkresu v aplikaci AutoCAD 2008 se ukládají se znaky Unicode. Pokud například uložíte výkres v nejnovějším formátu obsahující vlastnosti výkresu v několika jazycích do formátu výkresu 2004, vlastnosti budou převedeny na nativní znaky aktuálního jazyka systému Windows. Pokud text nelze převést na nativní znaky, bude uložen v kódech CIF (\U+nnnn) nebo MIF (\M+nxxxx).
Při ukládání výkresu v nejnovějším formátu do formátu 2004 budou všechny nové názvy symbolů nebo slovníků (název rozvržení, stylu textu, kótovacího stylu) vytvořené v aplikaci AutoCAD 2008 uloženy v jazyce použitém při jejich vytváření.
Chcete-li zobrazovat a upravovat výkresy obsahující znaky, které nejsou součástí jazyků pro daný operační systém, zajistěte, aby byla v daném operačním systému počítače nainstalována doplňková podpora jazyků. Jazyk můžete zadat v dialogovém okně Místní a jazykové nastavení, které naleznete v Ovládacích panelech systému Windows. (Text využívající písmo SHX bude pravděpodobně možné zobrazit bez zadání zvláštní jazykové podpory.)
Textové styly asijských jazyků využívající písmo SHX a velké písmo mohou podporovat pouze znaky ze stejné kódové stránky. Textové styly využívající japonské velké písmo proto například nebudou podporovat německé ani korejské znaky. (Anglické znaky, které jsou součástí všech kódových stránek, jsou podporovány.) Podpora více jazyků pro jiné než asijské jazyky je k dispozici u textových stylů využívajících písma SHX, která mají zakázána velká písma. (Požadované znaky musí definovat písmo SHX.)
Podpora více jazyků není v některých starších verzích aplikace AutoCAD k dispozici. Uložíte-li například soubor ve formátu AutoCAD 2000, může dojít k poškození vícejazyčného odstavcového textu. Výskyt těchto potíží je pravděpodobnější v případě, že výkres otevřete a uložíte v operačním systému s nastavením systémového jazyka lišícím se od systému, ve kterém byl výkres naposledy uložen.