Vytvoří staniční kóty.
Staniční kóty měří vodorovnou nebo svislou vzdálenost od počátečního bodu, nazývaného vztažný bod, ke konstrukčnímu prvku, jakým je například díra v součásti. Pomocí těchto kót nedochází k rozrůstajícím se chybám, protože je zachováno přesné odsazení prvků od vztažného bodu.
Zobrazí se následující výzvy.
Využívá rozdílu mezi umístěním vlastnosti a koncovým bodem odkazu pro určení, zda se jedná o staniční kótu X nebo Y. Pokud je rozdíl na souřadnici Y větší, měří kóta souřadnici X. Jinak měří souřadnici Y.
Měří souřadnici X a určuje orientaci čáry odkazu a kótovacího textu. Zobrazí se výzva Koncový bod odkazu, kde můžete určit koncový bod.
Měří souřadnici Y a určuje orientaci čáry odkazu a kótovacího textu. Zobrazí se výzva Koncový bod odkazu, kde můžete určit koncový bod.
Zobrazí Textový editor na místě, který můžete použít pro úpravy kótovacího textu. Použijte řídící kódy a znaky Unicode pro zadání speciálních znaků nebo symbolů. Viz Řídicí kódy a speciální znaky.
Pokud nejsou zapnuty alternativní jednotky v kótovacím stylu, můžete je zobrazit zadáním hranatých závorek ([ ]).
Vzhled vytvářené kóty určuje aktuální kótovací styl.
Přizpůsobí text kóty na příkazovém řádku. Vygenerovaný rozměr kóty se zobrazuje v lomených závorkách (< >).
Chcete-li vložit vygenerovaný rozměr, použijte lomené závorky (< >), které vyjadřují, že se jedná o vygenerovaný rozměr. Pokud nejsou v kótovacím stylu zapnuty jiné jednotky, můžete je zobrazit vložením hranatých závorek ([ ]).
Vlastnosti kótovacího textu se nastavují na kartě Text v dialozích Nový, Upravit a Přepsat kótovací styl.
Změní úhel kótovacího textu.