Dialog Nastavení stránky bude zobrazen v následujících případech:
Zadaná nastavení stránky budou uložena s rozvržením a mohou být použita na ostatní rozvržení nebo importována do jiných výkresů.
Zobrazí se následující možnosti.
Zobrazí název aktuálního nastavení stránky.
Zobrazí ikonu DWG, pokud je dialog Nastavení stránky otevřen z rozvržení, nebo zobrazí ikonu sady listů, pokud je dialog Nastavení stránky otevřen ze Správce sady listů.
Určuje konfigurované vykreslovací zařízení, které bude použito pro vykreslování nebo publikování rozvržení nebo listů.
Zobrazuje dostupné soubory PC3 nebo systémové tiskárny, které můžete vybrat k vykreslování či publikování aktuálního rozvržení nebo listu. Ikona před názvem zařízením jej identifikuje jako soubor PC3 a nebo jako systémovou tiskárnu.
Zobrazí Editor konfigurace plotru (editor PC3), ve kterém můžete prohlížet a měnit nastavení konfigurace aktuálního plotru, portů, zařízení a médií.
Pokud nastavení souboru PC3 změníte pomocí Editoru konfigurace plotru, zobrazí se dialog Změny v konfiguračním souboru tiskárny.
Zobrazuje vykreslovací zařízení určené v aktuálně vybraném nastavení stránky.
Zobrazuje fyzické umístění výstupního zařízení určeného v aktuálně vybraném nastavení stránky.
Zobrazuje popis výstupního zařízení určeného v aktuálně vybraném nastavení stránky. Tento text můžete upravit v Editoru konfigurace plotru.
Zobrazí přesné znázornění efektivní plochy vykreslení v poměru k velikosti papíru a potisknutelné ploše. Místní nápověda zobrazí velikost papíru a potištitelnou plochu.
Zobrazí standardní velikosti papíru dostupné pro vybrané vykreslovací zařízení.
Pokud vybraný plotr nepodporuje vybranou velikost papíru rozvržení, zobrazí se upozornění a vy můžete vybrat výchozí velikost papíru plotru nebo vlastní velikost papíru.
Pokud vytvoříte soubor PC3 pomocí průvodce Přidání plotru, nastaví se standardní rozměry papíru pro plotr. Informace o tomto průvodci obsahuje část Nastavení plotrů a tiskáren v Příručce ovladačů a periferií. Vybrané rozměry papíru v dialogu Nastavení stránky jsou uloženy s rozvržením a přepíší nastavení v souboru PC3.
Aktuální oblast tisku stránky, určená vybraným vykreslovacím zařízením a velikostí papíru, je označena v rozvržení čárkovanou čárou.
Pokud chcete vykreslit rastrový obrázek, jako je například soubor BMP nebo TIFF, velikost vykreslení je udána v bodech, a nikoli v milimetrech nebo palcích.
Udává oblast výkresu, která má být vykreslena.
Při vykreslování rozvržení vykreslí vše, co je umístěno v potisknutelné oblasti ohraničené definovaným rozměrem papíru, s počátkem v bodě 0,0 v rozvržení.
Pokud vykreslujete z rozvržení Model, vykreslí se celá kreslicí plocha určená mezemi rastru. Jestliže aktuální výřez nezobrazuje půdorys, má tato volba stejný účinek jako volba Maximálně.
Vykresluje část aktuálního prostoru výkresu, která obsahuje objekty. Vykreslí všechnu geometrii z aktuálního rozvržení. Výkres lze regenerovat pro přepočítání maximálního rozsahu před vykreslováním.
Vykreslí aktuální výřez v aktuálním rozvržení.
Vykreslí pohled, který byl naposledy uložen příkazem POHLED.
Vykreslí všechny zadané části výkresu. Jestliže určíte dva rohy oblasti vykreslování, bude aktivní tlačítko Okno.
Po stisknutí tlačítka Okno můžete vybrat oblast vykreslování výběrem dvou rohů okna nebo zadáním jejich souřadnic.
Určuje odsazení plochy vykreslení ve vztahu k levému dolnímu rohu potisknutelné oblasti nebo okraji papíru, podle nastavení možnosti Určete odsazení vykreslení vzhledem k (dialog Možnosti, karta Vykreslování a publikování). Pole Odsazení v dialogu Nastavení stránky obsahuje vybranou volbu odsazení vykreslování v závorkách.
Potisknutelná oblast listu výkresu je definována vybraným výstupním zařízením a je zobrazena v rozvržení čárkovanou čárou. Když změníte výstupní zařízení, potisknutelná oblast se může změnit.
Geometrii na papíru můžete odsadit zadáním kladné nebo záporné hodnoty v polích odsazení X a Y. Hodnoty jednotek plotru jsou v palcích nebo v milimetrech na papíru.
Automaticky vypočítá hodnoty odsazení X a Y a vycentruje vykreslení na papíru.
Určuje počátek vykreslování ve směru X ve vztahu k nastavení možnosti Definice odsazení vykreslení.
Určuje počátek vykreslení ve směru Y vzhledem k nastavení volby Definice odsazení vykreslení.
Řídí velikost kreslicích jednotek vzhledem k vykreslovaným jednotkám.
Pokud je v ploše vykreslení zadána možnost Rozvržení, pak se rozvržení vykreslí v měřítku 1:1 bez ohledu na nastavení Měřítka.
Přizpůsobí měřítko vykreslování vybrané velikosti papíru a zobrazí uživatelský faktor měřítka v polích Měřítko, Palce = a Jednotky.
Definuje přesné měřítko pro výstup. Hodnota Vlastní určuje uživatelské měřítko. Uživatelské měřítko můžete definovat zadáním čísla v palcích (nebo milimetrech), které odpovídá jednotkám výkresu.
Určuje počet palců, milimetrů nebo pixelů rovný určenému počtu jednotek.
Udává palce nebo mm pro zobrazení jednotek. Standardní nastavení vychází z velikosti papíru a mění se po každé změně velikosti papíru.
Pixel je k dispozici pouze po výběru rastrového výstupu.
Určuje počet jednotek odpovídající počtu palců, milimetrů nebo pixelů.
Mění měřítko tloušťky čáry proporcionálně k měřítku vykreslení. Normálně jsou tloušťky čar definovány tloušťkou čáry tištěného objektu bez ohledu na měřítko.
Nastavuje tabulku stylu vykreslování, edituje tabulku stylu vykreslování nebo vytváří novou tabulku.
Zobrazí tabulku stylu vykreslování přiřazenou k aktuální kartě Model nebo Rozvržení a seznam aktuálně dostupných tabulek stylů vykreslování.
Pokud vyberete položku Nový, zobrazí se průvodce Přidat tabulku stylu vykreslování, který můžete použít k vytvoření nové tabulky stylu vykreslování. Zobrazený průvodce se liší podle toho, zda je aktuální výkres v režimu barevně závislý nebo pojmenovaný.
Zobrazí Editor tabulky stylu vykreslování, kde můžete zobrazit nebo upravit styly vykreslování aktuálně přiřazené tabulky stylů vykreslování.
Určuje, zda vlastnosti stylů vykreslování přiřazené k objektům jsou zobrazeny na obrazovce.
Určuje, jak jsou vykresleny stínované nebo rendrované výřezy, a stanovuje úroveň rozlišení v jednotkách dpi (body na palec).
Vykreslování stínovaných výřezů rendrovaných pohledech není podporováno v aplikaci AutoCAD LT.
Určuje, jak budou pohledy vykresleny. Chcete-li použít toto nastavení u výřezu na kartě rozvržení, vyberte výřez a potom vyberte z nabídky Nástroje položku Vlastnosti.
Z karty Model můžete vybrat z následujících voleb:
Možnosti pro vizuální styly vykreslování (nejsou k dispozici v aplikaci AutoCAD LT):
Určuje rozlišení použité při vykreslení stínovaných nebo rendrovaných výřezů.
Můžete si vybrat z následujících voleb:
Určuje rozlišení stínovaných a rendrovaných pohledů v jednotkách dpi (bodů na palec) až do maximálního rozlišení aktuálního vykreslovacího zařízení.
Určují možnosti pro tloušťky čar, průhlednost, styly vykreslování, stínované výkresy a pořadí vykreslování objektů.
Určuje, zda je vykreslována tloušťka čar přiřazená k objektům a hladinám.
Řídí, zda bude vykreslena průhlednost objektu. Tato možnost by měla být použita pouze při vykreslování výkresů s průhlednými objekty.
Určuje, zda jsou při vykreslování použity styly vykreslování přiřazené objektům a hladinám.
Vykresluje nejdříve geometrii v modelovém prostoru. Geometrie výkresového prostoru je obvykle vykreslována před geometrií modelového prostoru.
Určuje, zda je operace SKRYJ použita na objekty ve výřezu ve výkresovém prostoru. Tato volba je dostupná pouze pro list rozvržení. Toto nastavení se projeví v náhledu vykreslení, nikoli však v rozvržení.
Určí orientaci papíru na plotrech, které podporují nastavení na výšku a na šířku.
Orientuje a vykresluje výkres tak, že kratší strana papíru představuje horní hranu stránky.
Orientuje a vykresluje výkres tak, že delší strana papíru představuje horní hranu stránky.
Orientuje a vykresluje výkres vzhůru nohama.
Označuje orientaci média pro zvolený papír a představuje orientaci výkresu na stránce jako písmeno na papíru.
Zobrazuje výkres tak, jak bude vypadat po vykreslení na papír, a to příkazem NÁHLED.