Použití nakloněných konstrukčních sloupů je obvyklejší u rozsáhlých konstrukcí s vyšším profilem. Modelování nakloněného sloupu inženýrům usnadňuje podrobné zpracování projektu a umožňuje patřičné analytické výpočty.
Pro postupy týkající se umístění nakloněných sloupů platí následující obecná pravidla:
- Při umisťování nakloněných sloupů má horní část sloupu vždy větší výšku než jeho základna. Když umisťujete sloup, představuje vyšší konec horní část, a dolní konec je jeho základnou. Po tomto určení už nelze horní část přesunout pod základnu.
- Při umístění ve 3D pohledu definují nastavení první kliknutí a druhé kliknutí přiřazená podlaží a odsazení sloupu. V případě umístění v bokorysu či příčném řezu jsou koncové body přiřazeny k nejbližšímu podlaží. Vzdálenost mezi koncovým bodem a příslušnou výškou ve výchozím nastavení odpovídá odsazení.
- Pokud je vypnuto 3D uchopení, zobrazí se reference uchopení pro prvky, které leží na aktuální pracovní rovině, stejně jako obvyklé dočasné kóty. Při umisťování sloupů se zapnutým 3D uchopením se použijí nastavení podlaží pro první kliknutí a druhé kliknutí, nejsou-li nalezeny nebo využívány reference uchopení.
- V grafických výkazech sloupů se nezobrazují nakloněné sloupy. U sloupů v nakloněném stavu nebudou zobrazeny vlastnosti prvků, které se týkají grafických výkazů sloupů, jako je Značka umístění sloupu.
- U nakloněných sloupů nelze použít nástroj Kopírovat/Sledovat.