Információk a Vault program konfigurálásáról

Az Autodesk Vault Telepítési súgó részletes javaslatokat tartalmaz a Vault-telepítés konfigurálásához.

Megjegyzés: A Vault tárat csak a konfigurálást követően lehet elérni a Kereső fában. További információ: A Vault program konfigurálása az AutoCAD Civil 3D szoftverrel történő használathoz.

A legtöbb csapat számára az egyhelyszínes konfiguráció használata javasolt. A Vault Server alkalmazást egy rendszerre kell telepíteni; a Vault kliens komponenst pedig minden olyan számítógépre, amely az adott szerverrel adatátvitelt folytat. A szerver az adatfájlok összes eredeti példányát tárolja, a kliensek pedig hozzáférhetnek a szerveren tárolt fájlokhoz. A legjobb teljesítmény érdekében ajánlott egy csak erre a célra elkülönített szerver használata a fájlok tárolásához és a megosztott metaadatokhoz.

Vault egyhelyszínes architektúra

Ebben a modellben lehetősége van egy, az igényeinek megfelelő konfiguráció kiválasztására például olyan feltételek alapján, hogy hány felhasználó között kívánja megosztani az adatokat, hogy a felhasználók hogyan vannak beosztva a tervezői csapatokba, illetve, hogy a felhasználók várhatóan milyen mennyiségű projektadatot hoznak létre.

A Vault telepítése után eldöntheti, hogy egy vagy több tárat kíván-e létrehozni a kiszolgálón. A felhasználói engedélyek egy Vault táron belül érvényesek, és nem megoszthatók a Vault tárak között. Az egyszeres és többszörös tárkonfiguráció közötti különbségről az Autodesk Vault alkalmazás Súgójában talál további információt.

A Vault opcionális többhelyes szolgáltatását arra tervezték, hogy támogassa a földrajzilag elkülönült munkacsoportoknál a Vault tár megosztását. A távoli SQL egyetlen példánya a távoli irodák több szerverét kezeli, amelyek mindegyike saját fájltárolóval rendelkezik. Engedélye szintjétől függően minden felhasználó mindegyik telephelyen úgy látja az összes fájlt, mintha a rendszer egyetlen adatbázis lenne.

Vault többhelyszínes architektúra

Ha egy felhasználó egy másik telephelyen tárolt fájllal dolgozik, a rendszer a felhasználó telephelyén egy másolatot készít. Ameddig a fájl megosztott marad, a rendszer minden egyes módosítás alkalmával frissíti annak tartalmát. Vault tárakról és külön fájlokról csak akkor készülnek másolatok, ha azokat ténylegesen használják. A biztonsági mentés és a visszaállítás műveletek minden olyan telephelyről kezelhetők, ahol a Vault tárak engedélyezve vannak. További információért, lásd: Autodesk Súgó. Autodesk Vault súgó.

Projektadatokhoz való hozzáférés vezérlése

Megadhatja, hogy kik érhessék el és szerkeszthessék a projektrajzokat és a projektobjektumok eredeti példányait.

A Vault kiegészítéssel több szinten kezelheti a projektfájlokat: felhasználók, csoportok, projektek és mappák szintjén. Gondos tervezéssel minimalizálható a szükséges konfiguráció mennyisége, és létrehozható egy rugalmas biztonsági rendszer.

Felhasználói

A biztonságos környezet biztosítása érdekében adjon meg külön Vault felhasználói fiókot minden olyan felhasználónak, aki hozzáférhet a projektadatokhoz a projekt szerverén. Minden fiókhoz meg kell adnia egy egyedi felhasználói nevet és jelszót.

Csoport

Hozzon létre külön Vault csoportokat minden, a szervezet tagjai által végzett szolgáltatáshoz. Létrehozhatja például a következő csoportokat: Földmérők, melynek tagjai létrehozzák és szerkesztik például az EG felületek mappában található adatokat; Építőmérnökök, melynek tagjai általában olvassák (de nem módosítják) az EG Felületek mappa adatait, viszont létrehozzák és szerkesztik például a Nyomvonalak mappa adatait; illetve Rajzolók, melynek tagjai általában olvassák az adatokat, de nem módosítják az adatok fő példányait. A hozzáférés a mappa szinten tovább korlátozható az egyéni csoportok vagy felhasználók számára.

Megjegyzés: Javasolt a projektfájlokhoz való hozzáférést csoport szintjén kezelni.

Általában minden csapattag csak egy csoporthoz tartozik. Ha meg szeretné változtatni egy felhasználó projektfájlokhoz való hozzáférését, mozgassa a felhasználói nevét egy másik csoportba.

Projektadatok felosztása

A projektadatokat több rajz között olyan stratégia használatával célszerű felosztani, amely megőrzi az adatok integritását és megkönnyíti a hozzáférést.

Az AutoCAD Civil 3D szoftverben az összes projektobjektumról (például felületről, nyomvonalról, hossz-szelvényről vagy csőhálózatról) létezik egy fő másolat. Ez a projekt Vault adatbázisában, egy forrásrajzban tárolódik. A rajzokban tárolható projektobjektumok számára vonatkozóan gyakorlatilag nincsenek korlátozások, néhány tényezőt azonban célszerű figyelembe venni.

A projektadatok felosztásának legfontosabb tényezője az, hogy a csapat tagjai létrehozhassák és szerkeszthessék a projektadatokat, ha erre szükség van. Mivel egyszerre csak egy felhasználó szerkeszthet egy rajzot, az összes projektobjektum fő példányának ugyanabban a rajzban történő elhelyezése túl sok korlátozást okoz egy együttműködő környezet számára. Általánosságban elmondható, hogy a projektobjektumokat célszerűbb több rajzban elhelyezni, mint kevesebb rajzba besűríteni.

Minden projektobjektumhoz hozzon létre külön rajzot, amely tartalmazza a projektobjektum geometriáját, és szükség esetén a kapcsolódó projektobjektumokat. Vegye fontolóra minden felület külön rajzban történő elhelyezését. Vagy legalább az alapvető fontosságú felületeket, például egy meglévő terepfelületet, a saját rajzukban helyezze el. Ha lehet, ne helyezzen minden projekt nyomvonalat ugyanabba a rajzba.

A rajzok funkciójának meg kell felelnie azok tartalmának. Ha egy rajz tartalmazza egy felületobjektum főpéldányát, akkor az a rajz ne legyen helyszínrajz és hossz-szelvény lap is egyben. A projektobjektumok geometriáit tárolja saját rajzaikban, és hozzon létre külön rajzokat a geometria írásvédett másolatainak megtekintéséhez és feliratozásához.

Fontos megjegyezni, hogy egyetlen projektnek kell tartalmaznia az összes, az adott projekthez szükséges adatot. A rajzok egyszerre csak egy projektre tartalmazhatnak hivatkozásokat.

Ha ragaszkodik egy egységes elnevezési szabályzathoz, könnyen azonosíthatja a projektobjektumok fő példányait tartalmazó rajzokat. A projekt egy felületét tartalmazó rajzokat a felületek neve alapján nevezze el. A projekt egy nyomvonalát tartalmazó rajzokat a nyomvonalak neve alapján nevezze el. A projektrajzokat megfelelő nevű mappákban tárolja.

Alkalmazzon olyan eljárásokat, melyekkel a megosztott projektobjektumok száma minimalizálható. Győződjön meg róla, hogy a csapat tagjai értik, hogy a rajzok hozzáadásakor vagy leadásakor nem kell megosztaniuk objektumokat, kivéve, ha azokra más felhasználóknak szüksége van.

Projekt adatbázisában létrehozott projektfájlok

Az AutoCAD Civil 3D projektek létrehozásakor több üres, vagy közel üres fájl jön létre a projekt adatbázisában.

Ahogy rajzokat és adatokat ad a projekthez, a program ezeket a fájlokat adatokkal tölti fel.

Az AutoCAD Civil 3D projektek létrehozásakor több üres, vagy közel üres fájl jön létre a projekt adatbázisában.

Egy felület, nyomvonal, csőhálózat, vagy nézetkeretcsoport projekt objektum létrehozásakor létrejön egy kapcsolódó .c3dData fájl is. A .c3dData fájl egy referenciát hoz létre a megfelelő objektumra, az objektum forrásrajzában. Ha az objektumot módosítja a forrásrajzban, a .c3dData fájl teszi lehetővé a módosítások megjelenítését bármely, az objektumot használó rajzban.

Megjegyzés: Ne törölje, módosítsa, vagy helyezze át a .c3dData fájlokat, illetve ne módosítsa a projekt szerkezetét a Vault tárban. A Vault projekt sérülhet a fájlok áthelyezésével.

Ez a fájl tartalmazza a projekt pontgeometriáját. Az ebben a fájlban található pontok a projekt Pontok gyűjteményében láthatók a Kereső fában. Ennek a fájlnak a lefoglalása és leadása nem közvetlenül történik, ahogy más projektrajz-fájlok esetén, hanem közvetlenül, amikor a felhasználók a pontokhoz való hozzáférést vezérlő parancsokat használják.

Ez a fájl a PointsGeometry.mdb fájlban levő pontokhoz való hozzáférés vezérlésének információit tartalmazza, többek között az egyes pontok állapotát (leadott, lefoglalt vagy védett).

Ez a fájl tartalmazza a projekt földmérési adatbázisát. További információ: Információk a földmérési adatbázisokról.