Táblaszűrő párbeszédpanel

Ebben a párbeszédpanelen adhat meg szűrő feltételt egy adatbázistáblához.

A szűrő alkalmazásakor az Adatnézet végigkeresi az aktuális adatbázistáblát, és csak azokat a bejegyzéseket jeleníti meg, melyek megfelelnek a megadott feltételeknek.

Egy meglevő feltétel módosításához válassza ki a sort az SQL szűrő listában. Módosítsa az információkat a Where feltétel területen. Ha végzett a szerkesztéssel, kattintson a Frissítés gombra.

Új sor hozzáadásához válasszon egy egyesítési operátort (And/Or/Not). Válasszon ki egy oszlopot és egy műveletet, és adjon meg egy értéket. Ha befejezte, kattintson a Hozzáad gombra.

SQL szűrő terület

A jelenlegi szűrő megtekintése. Ha a sorok a szűrőben csoportosítva vannak, a csoport megjelölésre kerül.

Csoport

Csoportosítja a kiválasztott feltételeket. A csoport feltételeit a program más feltételek előtt értékeli.

Csoport megszüntetése

Törli a zárójeleket a kijelölt sorból és a csoport záró és kezdő soraiból.

Töröl

Törli a kiválasztott feltételt.

Egyik sem

Minden feltételt töröl.

Szűkítő feltétel terület

A Szűkítő feltétel területen lehet a szűrő meglévő feltételeit módosítani, vagy új feltételeket hozzáadni.

És

Meghatározza, hogy mindkét feltételnek teljesülnie kell ahhoz, hogy az objektum bekerüljön a lekérdezésbe.

Vagy

Meghatározza, hogy az egyik feltétel teljesülése elegendő a lekérdezésbe történő kerüléshez.

Nem

Az És Nem parancs meghatározza, hogy az első feltételnek teljesülnie kell, a másodiknak pedig nem szabad teljesülnie a lekérdezésbe kerüléshez. A Vagy Nem parancs meghatározza, hogy vagy az első feltétel teljesülhet, vagy a második nem a lekérdezésben szereplő objektum számára.

A lista első feltételeként semmiképpen se határozzon meg És vagy Vagy parancsot. Választhatja a Nem parancsot.

Oszlop

Megjeleníti az aktuális táblázat oszlopait.

Operátor

Meghatározza, hogyan tesztelje az oszlop értékeit.

Operátor Leírás
= A kiválasztott oszlop értéke egyenlő az Érték mezőben megadott értékkel.
> A kiválasztott oszlop értéke nagyobb, mint az Érték mezőben megadott érték.
>= A kiválasztott oszlop értéke nagyobb vagy egyenlő az Érték mezőbe beírt értékkel.
< A kiválasztott oszlop értéke kisebb, mint az Érték mezőben megadott érték.
<= A kiválasztott oszlop értéke kisebb vagy egyenlő az Érték mezőben megadott értékkel.
<> A kiválasztott oszlop értéke nem egyenlő az Érték mezőben megadott értékkel.
IN A kiválasztott oszlop az objektumhoz van csatolva, és tartalmazza a megadott értéket. Több értéket egymástól vesszővel elválasztva adhat meg. Az értékeket tegye fél idézőjelek közé, például '1', '2', '3'.
IS NULL A kiválasztott oszlop az objektumhoz van csatolva, és üres. Ne billentyűzzön be értéket az Érték mezőbe.
LIKE A kiválasztott oszlop az objektumhoz van csatolva, és tartalmazza a megadott érték egy részét. Csak szöveges (karakter) adattípusoknál alkalmazható. Használja a százalék jelet (%) az Érték mezőben helyettesítő karakterként.

Az adatbázis-kezelő által támogatott helyettesítő karakterekről információkat az adatbázis-kezelő program dokumentációjában talál.

Érték

Adja meg a keresendő értéket. Az oszlop meglévő értékeinek listájából való választáshoz kattintson a gombra. Ha szöveges értékekhez kíván helyettesítő karaktereket használni, válassza a LIKE operátort.

Billentyűzze be például a B% karakterláncot az összes B betűvel kezdődő érték megkereséséhez.

Hozzáad

Adja hozzá a feltétel sort az SQL szűrő listához.

Frissítés

Helyettesítse az SQL szűrő listában kijelölt feltételt az új feltétellel.

Ha egy korábban a táblázathoz meghatározott szűrőt kíván használni, kattintson a képernyőn az Előzmények gombra. Válassza ki a szűrőt a listából.