Informacje o regule Ustal położenie końca rury

Ta zasada umożliwia określenie położenia punktów początkowych i końcowych rur, które mają być w środku struktury lub w odsunięciu względem konstrukcji ściany wewnętrznej lub zewnętrznej.

Domyślnie jeśli w programie AutoCAD Civil 3D rury są połączone ze strukturami, łączą się one z centrum struktury. Za pomocą reguły Ustal położenie końca rury można określić, czy położenia początkowe i końcowe rur będą umieszczone w środku struktury lub w określonej odległości względem struktury wewnętrznej lub ściany zewnętrznej. Położenia początkowe i końcowe rur będą widoczne w widoku planu i widoku profilu w podanych położeniach. Uchwyty rur również będą wyświetlane w tych położeniach. Wartości długości dla rur będą mierzone od położenia początkowego do położenia końcowego, które są określone przez tę regułę.

Uwaga: W przypadku przesunięcia struktur w programie AutoCAD Civil 3D następuje próba ponownego dołączenia rur do struktury. Domyślnie rury nadal będą skojarzone ze środkiem struktury, a użytkownik będzie musiał użyć polecenia Zastosuj reguły w celu ponownego ustawienia położeń końców rur.

Parametry

Następujące parametry sterują zachowaniem reguły Ustal położenie końca rury.