Tworzenie gwintów

  1. Kliknij kartę Model 3D panel Zmień Gwint .
  2. W oknie graficznym wybierz powierzchnię, aby określić położenie gwintu.
    Wskazówka: Wybierz opcję Wyświetl w modelu, aby określić użycie reprezentacji gwintu w modelu.
  3. Ustaw długość gwintu:
    • Pełna długość. (Ustawienie domyślne) Tworzy gwint na całej długości wybranej powierzchni, definiując automatycznie odsunięcie, długość i kierunek.
    • Długość. Jeśli zaznaczenie opcji Pełna długość jest usunięte, określa gwintowaną część na wybranej powierzchni.
    • Odsunięcie. Jeśli zaznaczenie opcji Pełna długość jest usunięte, ustawia odległość od powierzchni początkowej gwintu.
    • Odwróć . Zmienia kierunek gwintów, które nie są generowane na całej długości wybranej powierzchni.
  4. Kliknij kartę Specyfikacja, aby ustawić typ gwintu za pomocą wstępnie zdefiniowanych typów z arkusza kalkulacyjnego danych Gwinty:
    • Typ gwintu. Wybierz typ gwintu z listy gwintów zdefiniowanych w arkuszu.
    • Rozmiar. Wybiera średnicę nominalną wybranego typu gwintu.
    • Oznaczenie. Wybiera skok w przypadku wybranej wielkości.
    • Klasa. Wybiera klasę gwintu dla wybranej wielkości i oznaczenia.
    • Prawy lub Lewy. Określa kierunek gwintu. Informacja ta jest umieszczana tylko w opisach gwintów i nie wpływa na rozmiar, ani wygląd gwintu.
  5. Kliknij przycisk OK.