Adathivatkozások használata

Gyakorlat: Adathivatkozások létrehozása

Adathivatkozások létrehozása

Az aktív rajzokból adathivatkozásokat hozhat létre.

Az adathivatkozásokat az aktív projekt _Shortcuts mappájában tárolja a szoftver, és a más rajzokban található forrásobjektumokra mutató adatreferenciák létrehozására használhatók.

Minden adathivatkozást egy külön XML-fájl tárol.

  1. Az Eszköztár Kereső lapján kattintson a jobb gombbal az AdathivatkozásokAdathivatkozások létrehozása menüpontra.
  2. Az Adathivatkozások létrehozása párbeszédpanelen jelölje ki a más rajzokban hivatkozni kívánt objektumokat, majd kattintson az OK gombra.

    Ezután létrehozhat adathivatkozás-referenciákat más rajzokban.

    Megjegyzés: Ha egy kiindulási vonalként nyomvonalakat vagy profilokat használó nyomtervhez hoz létre adathivatkozást, a szoftver automatikusan létrehozza az adathivatkozásokat a kiindulási vonalakhoz. Ha a nyomterv kiindulási vonalai vezérlővonalakból állnak, a szoftver nem hoz létre független hivatkozásokat a vezérlővonalakhoz, ha azonban a nyomtervhivatkozásra hivatkozás mutat egy rajzban, a rendszer a kiindulási vonalakat nyomvonalakként/profilokként kezeli. További információkért lásd: Nyomtervhivatkozások létrehozása.
Megjegyzés: A rendszer nem engedi adott objektumhoz több hivatkozás létrehozását, illetve adathivatkozás létrehozását egy más rajzból származó referenciaobjektumhoz.

Mappák létrehozása adathivatkozások számára

Létrehozhat mappákat az adathivatkozások rendezéséhez. Továbbá, ha almappákban tárolt objektumokból hoz létre adathivatkozásokat, az almappa-szerkezetet a szoftver replikálja az adathivatkozás-projektben.

Megjegyzés: Az adathivatkozások számára az Adathivatkozás-kezelő párbeszédpanelen is létrehozhat új mappákat.
  1. Az Eszköztár Kereső lapján bontsa ki az Adathivatkozások gyűjteményt.
  2. Kattintson a jobb gombbal egy objektumgyűjteményre vagy egy meglévő mappára, majd kattintson a Mappa létrehozása parancsra.
  3. Az Új mappa létrehozása párbeszédpanelen nevezze el az új mappát, majd kattintson az OK gombra.
  4. Ezután áthúzhatja a meglévő adathivatkozásokat vagy mappákat az új mappába.

    Megjegyzés: Ha egy adathivatkozásokat tartalmazó mappát kísérel meg törölni, egy feladatokat tartalmazó párbeszédpanel jelenik meg az objektumoknak a szülőmappába való áthelyezésére, az objektumok törlésére vagy a parancs visszavonására szolgáló lehetőségekkel.

Adathivatkozás-projekt társítása az aktuális rajzzal

Állítsa be az adathivatkozás-projektet az aktuális rajz alapértelmezett projektjeként.

Megjegyzés: Ennek az eljárásnak az eredményeként létrejön társítás. Ha az aktuális rajz nincs projekthez társítva, és adatreferenciát illeszt be, a program értelemszerűen létrehozza a társítást.
  1. Nyissa meg azt a rajzot, amelynek alapértelmezett adathivatkozás-projektjét be kívánja állítani.
  2. Az Eszköztár Kereső lapján kattintson a jobb gombbal az Adathivatkozásokra, majd kattintson a Projekt társítása az aktuális rajzhoz menüpontra.
  3. A Projekt társítása az aktuális rajzhoz párbeszédpanelen válassza ki a társítani kívánt projektet a Projekt kiválasztása legördülő listából.
    Megjegyzés: A társított projekt eltávolításához válassza a Projekt kiválasztása legördülő menüben a Nincs értéket.
  4. Kattintson az OK gombra. A projekt a rajz alapértelmezett adathivatkozás-projektjévé válik, és megjelenik a Keresőben, a rajz Adathivatkozások csomópontjában.

Adathivatkozás-projekt társítása több rajzzal

Egy adathivatkozás-projektet társíthat egy mappa összes rajzával.

  1. Az Eszköztár Kereső lapján kattintson a jobb gombbal az Adathivatkozásokra, majd kattintson a Projekt társítása több rajzhoz menüpontra.
  2. A Projekt társítása több rajzhoz párbeszédpanelen válassza ki a társítani kívánt projektet a Projekt kiválasztása legördülő menüből.
    Megjegyzés: A társított projekt eltávolításához válassza a Projekt kiválasztása legördülő menüben a Nincs értéket.
  3. Kattintson az OK gombra. A Tallózás a mappák között párbeszédpanelen keresse meg azt a mappát a fájlrendszerben, amelynek rajzaihoz a projektet társítani kívánja.
  4. Kattintson az OK gombra. A program társítja a projektet a mappa rajzaihoz, a projekt pedig megjelenik az egyes rajzok Adathivatkozások csomópontjaiban a Kereső lapon.

Adathivatkozás eltávolítása

Távolítson el egy adathivatkozást, hogy a jövőbeni adathivatkozások számára az ne legyen elérhető.

Eltávolíthat egy adathivatkozást az Eszköztár Kereső lapján található adathivatkozás gyűjteményből. Ez a művelet nem távolítja el a rajzban létező forrásobjektumokra mutató adatreferenciákat, de meggátolja, hogy mások további, az objektumra mutató referenciákat hozhassanak létre.

  1. Az Eszköztár Kereső lapján bontsa ki az Adathivatkozások gyűjteményt az eltávolítani kívánt hivatkozás megkereséséhez.
  2. Kattintson a jobb gombbal az objektumra, majd kattintson az Eltávolítás menüpontra.

Az adathivatkozás-csomópont hozzáférésének vezérlése

Ellenőrizze az adathivatkozásokhoz való hozzáférést.

Eltávolíthatja az Adathivatkozás csomópontot az Eszköztáron található Kereső lapról. Ez hasznos lehet, ha meg kívánja előzni az adathivatkozások használatát.

Használja a ShortCutNode parancsot az Adathivatkozások csomópont elrejtéséhez (letiltásához), illetve megjelenítéséhez (engedélyezéséhez).

  1. Írja be a parancssorba a shortcutnode parancsot.
  2. Állítsa az értéket 0-ra az Adathivatkozások csomópont letiltásához, vagy 1-re annak engedélyezéséhez.

Adathivatkozások érvényesítéséhez

Az adathivatkozások érvénytelenné válhatnak, ha rajzok vagy referenciaobjektumok neve vagy helye megváltozik.

Ha az adathivatkozás referenciája hibás, a ikon jelenik meg az érvénytelen adatreferencia mellett az Eszköztár Kereső lapján.

Az érvényesítés újra betölti az adatreferenciákat, ha a rajz útvonalai nem változtak. Ellenkező esetben ki kell javítania a hibás referenciákat.