Ezen a párbeszédpanelen meghatározhatja az importálási beállításokat és a LandXML fájlból importálandó földmérési adatokat.
Megadja az aktuális műszeradatbázist. Kattintson a műszeradatbázisra a legördülő listában. További információt a Földmérési műszeradatbázis című fejezetben talál.
Megadja az éppen használt műszert. Kattintson a műszer nevére a legördülő listában.
Az aktuális műszer beállítja a meghatározott földmérési műszerhez társított értékeket, például a szögek és távolságok méréséhez használt mértékegységeket, és/vagy a műszermérési képességéhez társított tapasztalati szórást. Ezt az információt a program különböző számításokban használja, például a legkisebb négyzetek módszerénél.
Megadja az aktuális alakzatelőtag-adatbázist. Kattintson az alakzatelőtag-adatbázisra a legördülő listában.
Az alakzatelőtagok segítségével megadhatja az alakzatok rajzolására használt fóliát úgy, hogy létrehoz egy előtagot az alakzatnevek egy csoportjához. A program az összes, egy adott előtaggal rendelkező alakzatot egy adott fóliára helyezi.
Az elérhető adatbázisok listáját az Eszköztár Földmérés lapján, az Alakzatelőtag-adatbázisok gyűjteményben felsorolt adatbázisok határozzák meg.
Ha a vonalrajzot az importálás közben fel kívánja dolgozni, kattintson az Igen gombra.
Megadja a vonalrajz feldolgozása során használt vonalrajzkódfájlt.
Megadja, hogy a program milyen sorrendben dolgozza fel a földmérési pontok leírását a vonalrajz kapcsolódásának megállapításához. Válassza a következők egyikét:
Adja meg az importálási esemény nevét. Alapértelmezés szerint megjelenik az importált fájl neve.
Ha kívánja, megadhat egy leírást az importálási eseményhez.
Megadja, hogy a program alkalmazzon egy eltolást a pontazonosítóra, mielőtt a földmérési adatbázisba importálná a pontokat.
Megadja a pontazonosítóra alkalmazott eltolási értéket. Ha az eltolási érték például 1000, akkor a program a 101 számú ponthoz az 1101 számot rendeli hozzá, a KC101 nevű pontnak pedig a KC101.1000 nevet adja.
Megadja, hogy a program létrehozzon-e egy hálózati objektumot a rajzban.
Megadja, hogy a program létrehozzon-e alakzat objektumokat a rajzban.
Megadja, hogy a program földmérési pontokat illeszt be a rajzba.
Válassza az Igen lehetőséget a Survey LandXML fájlok importálásakor a tűrési hibák megjelenítéséhez az eseménynaplóban. További információt a Tűréshibák jelentése című fejezetben talál.
Az összes importálható adatkomponens LandXML fejléc információját sorolja fel. Csak a következő LandXML komponensek vannak megjelenítve a LandXML adatok fában (ha szerepelnek a kiválasztott LandXML fájlban). A nem földmérési LandXML elemek nincsenek megjelenítve.
Az összes alkomponens megjelenítéséhez bontsa ki az egyes gyűjteményeket.
Az AutoCAD Civil 3D programba importálandó adatok szűréséhez jelölje ki vagy törölje az egyes adatkomponensek bal oldali jelölőnégyzeteit. Alapértelmezésben, minden adatkomponens ki van jelölve importálásra.
Megjeleníti a kiválasztott LandXML fájl útvonalát és fájlnevét.
Ha az aktuális Koordinátazóna tulajdonság be van állítva a Földmérési adatbázis beállításainál, és ez az érték attól különbözik, akkor a program megkísérli a koordináta-transzformációt (a Földmérési adatbázis beállításainak Távolság tulajdonsága is felhasználásra kerül a koordináta értékek léptékezéséhez a transzformáció során).
Ha a Mértékegységek Hosszegység beállítása eltér a Földmérési adatbázis beállításai Mértékegységek Távolság tulajdonság értékétől, akkor a program konvertálja a mérési távolság és a célmagasság értékeket.
Ha a Mértékegységek Szögegység beállítása eltér a Földmérési adatbázis beállításai Mértékegységek Szögtulajdonság értékétől, akkor a program konvertálja a mérési szög (vízszintes, függőleges és irány) értékeket.
Ez az elem leképez egy földmérési hálózattá az AutoCAD Civil 3D programban. A Név attribútum beállítja az új hálózat nevét a földmérési adatbázisban, vagy ha egy azzal megegyező nevű hálózat már létezik a földmérési adatbázisban, akkor a LandXML importálási beállításoktól függően a program felülírja a már létező adatbázist, vagy hozzáfűzi az újat.
Leképezés földmérési alakzattá. Mindegyik helyszínrajzi alakzatnál:
Egy Telek leképezése földmérési alakzattá. Mindegyik Teleknél:
Egy CgPoint pont leképezése földmérési ponttá. Mindegyik CgPoint pontot hozzáadja a program a Nem felhasznált adott pontok csomóponthoz a földmérési adatbázisban.