Skale opisów i rzutnie

Podczas pracy na rzutni w przestrzeniu papieru skala opisu na rzutni decyduje o skali obiektów charakteryzowanych przez opis utworzonych w tej rzutni. Jeśli obsługiwanych jest wiele odwzorowań skali, obiekty charakteryzowane przez opisy w rzutni są rysowane i skalowane w oparciu o skalę opisu bez wpływu na skalę lub sposób wyświetlania w karcie modelu lub na innych rzutniach przestrzeni papieru.

Skale rzutni i opisu są synchronizowane, kiedy są używane kontrole skalowania. Na przykład, w razie zmiany skali rzutni, skala opisu zostanie zaktualizowana, aby była dopasowana do nowej skali rzutni. Jednak w przypadku wykonania operacji Zoom rzutni przy użyciu kółka myszy lub polecenia Zoom skala rzutni zostanie zaktualizowana, a skala opisu zostanie bez zmian.

Reprezentacje skali umożliwiają jednoczesne wyświetlanie tego samego obiektu charakteryzowanego przez opisy na wiele sposobów w różnych rzutniach przestrzeni papieru. Reprezentacje skali umożliwiają rysowanie obiektów charakteryzowanych przez opisy w różnych wielkościach opartych o skalę opisu. Każda reprezentacja skali może też mieć różne wartości dla właściwości pozycji, takich jak punkt bazowy łańcucha tekstowego. właściwości, które mogą różnić się w zależności od reprezentacji skali, zależą od typu obiektu.

Na poniższym rysunku pokazano oznaczenia drzwi z dwoma skalami opisu i różnymi lokalizacjami zależnymi od skali opisu i punktu bazowego.

Zawsze, kiedy obiekt opisu zostanie podczas dodawania do rysunku zidentyfikowany jako obiekt charakteryzowany przez opisy, do obiektu zostanie dodana bieżąca skala opisu jako skala udziałowa. Obiekty programu AutoCAD Architecture zidentyfikowane jako opisowe (charakteryzowane przez opisy) zostaną przeskalowane w celu dopasowania do bieżącej skali opisu. Punktem skali jest punkt wstawienia definicji bloku.

Uwaga: Jakiekolwiek ustawienia opisów w obrębie tekstu zagnieżdżonego lub stylów wymiarowania, do których następuje odwołanie w obiektach programu AutoCAD Architecture, takich jak kreskowanie materiałów lub komponentu, tabele zestawieniowe albo schody, zostaną zignorowane. Właściwości wyświetlania tych obiektów nie podlegają skalowaniu opisów.

Obiekty charakteryzowane przez opisy, takie jak oznaczenia drzwi, mają teraz uchwyt lokalizacji reprezentacji skali. Uchwyty służą do zmiany położenia wystąpienia reprezentacji bieżącej skali. Uchwytów położenia można użyć do zmiany położenia wszystkich reprezentacji skali jednocześnie. Jeśli dla oznaczenia jest dostępna tylko jedna reprezentacja skali, jest wyświetlany tylko uchwyt położenia.

Wysokość tekstu w przestrzeni modelu lub przestrzeni papieru jest wysokością, z jaką tekst będzie drukowany w danej skali. Skalowanie obiektu jest ustalane przy użyciu poniższego wzoru:

Wysokość obiektu x Skala opisu x Opis rozmiaru wydruku x Wysokość w przestrzeni modelu lub w przestrzeni papieru

Na przykład wysokość tekstu w przestrzeni modelu w łańcuchu tekstowym wyświetlanym na rzutni skalowanej do 1/4" = 1' - 0" wynosi 12". Przy założeniu, że wysokość obiektu wynosi 1 jednostkę, wzór ten wygląda następująco:

1 x 48 x 1/4” = 12”

Bloki używane w znacznikach opisowych, znacznikach tytułu i w innych opisach w programie AutoCAD Architecture muszą być tworzone w odniesieniu do jednostki programu AutoCAD (cal lub milimetr, w zależności od tego, czy rysunek jest tworzony w jednostkach calowych, czy metrycznych). Pliki biblioteki dokumentacji, niezależnie od tego, czy zawierają bloki, czy multibloki, muszą być wstawiane w skali określonej względem przewidywanej skali wydruku i z uwzględnieniem ustawienia „Rozmiar wydruku opisu” określonego w oknie dialogowym ustawień rysunków. Jako linii bazowej można użyć jednej jednostki AutoCAD i wszystko, co w pliku biblioteki będzie miało wielkość jednej jednostki, będzie opisem rozmiaru wydruku podczas drukowania z ustaloną skalą opisu. Wszystko w bloku, łącznie z geometrią i tekstem, musi być tworzone w odniesieniu do jednej jednostki AutoCAD. Cały blok zostanie proporcjonalnie przeskalowany.