Az AutoCAD Civil 3D program rézsűkészítő eszközei és parancsai befejezett terepfelületek tervezéséhez használhatók.
A rézsű vetítési vonala a rézsűtervezési kritériumok az alapkontúrra való alkalmazásával hozhatók létre. A rézsűobjektumok elnevezett gyűjteményekbe vannak csoportosítva, hogy ezekkel hozhassa létre végső felületterveit, és ezekkel számíthassa a térfogatokat.
Egy rézsűobjektum általában az alapkontúrból, a körömvonalból, a vetítési vonalakból és a lapból állnak.
Az alapkontúr lehet egy nyitott vagy zárt alakzat. Az alapkontúr vezérlővonal, telekhatárvonal vagy egy másik rézsű eredményként létrejövő körömvonala lehet.
A lap egy, a rézsűt meghatározó vonalak által határolt terület. Meg van jelölve egy középjelölővel.
A rézsűzés célja lehet egy felület, egy távolság, egy magasság, vagy egy relatív szintkülönbség.
Rézsűobjektumok helyszínrajzi nézete
A vezérlővonal parancsokkal 3D vezérlővonalakat is létrehozhat és szerkeszthet. A vezérlővonalakat tartalmazhatják közvetlenül a felületek törésvonal adatként, vagy használhatja őket rézsűobjektumok alapkontúrjaként is.
A rézsű tervezésének megkezdése előtt meg kell adnia a beállításokat, és olyan kritériumokat kell létrehoznia, mint a következő:
Rézsűcsoport létrehozása után az AutoCAD Civil 3D térfogateszközei megjelenítik a rézsű kialakításához szükséges bevágási és feltöltési mennyiségeket. Növekményesen csökkentheti vagy emelheti a rézsűcsoportot a térfogati követelmények beállításához. Továbbá megváltoztathatja a rézsű bázisvonala menti pontok szintmagasságát, megváltoztathatja a bázisvonal esését vagy módosíthatja a rézsűtervezési kritériumot.
A rajzban megadott rézsűobjektumok listája az Eszköztárban, a Helyszínek gyűjteményben a Kereső lapon jelenik meg.
A rézsűtervezési stílusok és a rézsűtervezésikritérium-készletek az Eszköztár Beállítások lapján jelennek meg.