Pierwotny szablon zawiera główną rzutnię z przyległymi strzałkami wokół jej krawędzi oraz tabelką rysunkową z obiektami zastępczymi, które można zmieniać.
Szablon zawiera trzy typy obiektów:
Duży prostokąt na lewo w układzie strony stanowi główną rzutnię. Jest w niej wyświetlana pojedyncza sekcja w skoroszycie mapy.
Szare wieloboki wokół krawędzi głównej rzutni to przyległe strzałki. Są w nich zawarte nazwy sekcji przyległych w skoroszycie mapy, dlatego użytkownik może odnaleźć sąsiednią sekcję mapy w dowolnym kierunku. Strzałki sekcji przyległych to odrębne obiekty, które nie przesuwają się z główną rzutnią. Można je przesunąć ręcznie. Jednak odwołują się do sekcji przyległych mapy automatycznie. Nie należy ich podłączać ręcznie.
Tabelka rysunkowa zawiera obiekt zastępczy tekstu, który można zmienić. Część tekstu jest tworzona na podstawie zmiennych, które są automatycznie aktualizowane podczas zapisywania pliku mapy, który korzysta z danego szablonu. Na przykład w oznaczeniu Filename używa się nazwy wprowadzonej przez użytkownika dla zapisanego pliku mapy, który korzysta z danego szablonu.
Samouczek wideo
Jeśli komputer jest podłączony do Internetu, odtwórz nagranie wideo, aby zobaczyć, w jaki sposób zmienić rozmiar rzutni. Czynności wykonywane podczas tej procedury zamieszczono poniżej filmu.
Uwaga: W tym ćwiczeniu jest używany szablon zmodyfikowany w poprzednim ćwiczeniu.
Aby dostosować główną rzutnię i strzałki sekcji przyległych
Kliknij raz ramkę głównej rzutni, aby ją wybrać.
Przeciągnij niebieskie kwadraty, aby zmienić rozmiar rzutni.
Kliknij ponownie, aby ustawić nowy rozmiar. Po zakończeniu kliknij klawisz Esc.
Aby przesunąć przyległe strzałki po zmianie rozmiaru rzutni, kliknij raz strzałkę, aby ją wybrać.
Przeciągnij strzałkę do nowego położenia i kliknij ją po pojawieniu się w żądanym miejscu. Naciśnij klawisz Esc, aby anulować wybór.
Rozmiar rzutni został zmieniony, a przyległe strzałki odpowiednio dopasowano.
Nie zapisuj jeszcze szablonu. Pozostaw szablon otwarty do następnego ćwiczenia.