Információk a kiosztásokról

Létrehozhatja a kijelölt objektumok másolatait, amelyek egy kiosztásnak nevezett mintába rendeződnek.

A másolni kívánt objektumok – azaz a forrásobjektumok – elrendezési mintája a kijelölés után megváltoztatható. Háromféle kiosztás létezik:

Így nézhetnek ki ezek a kiosztások, amikor táblázatok elrendezésére vannak alkalmazva:

Egy adott kiosztás minden darabját kiosztási elemnek nevezzük – ezek több objektumból is állhatnak. A kiosztások forrásobjektumaként blokkot is megadhat.

Megjegyzés: Útvonalkiosztás esetében szükséges egy vonal, vonallánc, 3D vonallánc, spline-görbe, csavarvonal, ív, kör vagy ellipszis, hogy útvonalaként szolgáljon.

Asszociatív és nem asszociatív kiosztások

A KIOSZT parancs egy opciójában kiválaszthatja, hogy az adott kiosztás alapértelmezés szerint asszociatív vagy nem asszociatív legyen.

Elemek módosítása az asszociatív kiosztásokban

Az asszociatív kiosztásokban közvetlen módosításokat végezhet a fogókkal – a fogómenü beállításai a mutató rajta tartásakor jelennek meg – vagy használhatja a KIOSZTSZERKESZT parancsot a környezetfüggő lapról vagy a parancspromptról. Így jelennek meg például székek négyszögletű kiosztása esetében a fő vezérlőelemek. Az útvonalkiosztások és a poláris kiosztások hasonló vezérlőelemekkel rendelkeznek.

Az asszociatív kiosztásokban létrehozásuk után is módosíthatók az elemek a következőképpen:

A példában a táblázatok első oszlopa le lett cserélve egy rövidebb oszlopra, a felső sorban pedig törölve lett két táblázat.

A kiosztás a módosítások után is asszociatív marad, így az elemek közötti térközök és szögek továbbra is egyetlen műveletben dinamikusan módosíthatók.

Tipp: Ha egy asszociatív kiosztást az egyes objektumokra szeretne konvertálni, használja rajta a SZÉTVET parancsot.