Importálhatja az egy adott PDF-fájlban szereplő geometriát, kitöltéseket, raszterképeket és TrueType szöveget az aktuális rajzba. A látványhűség egyes tulajdonságokkal együtt – például a PDF-léptékkel, a fóliákkal, a vonalvastagságokkal és a színekkel – megtartható.
A PDF-fájl gyakori módja a tervadatok közzétételének és megosztásának értékelés és jelölés céljából. Az AutoCAD támogatja a PDF-fájlok létrehozását az AutoCAD-rajzok közzétételéhez, valamint a PDF-adatok importálását az AutoCAD programba az alábbi két lehetőség használatával:
- A PDF-fájlok csatolhatók a rajzokhoz alávetítésekként, melyek referenciaként használhatók a projekteken való együttműködés során.
- A PDF-adatok részben vagy egészben is importálhatók objektumokként, amelyek használhatók referenciaként, és módosíthatók is.
A PDF-adatok importálásakor meghatározhat egy oldalt egy PDF-fájlból, vagy egy csatolt PDF-alávetítés minden részét AutoCAD-objektumokká konvertálhatja.
Hogyan történik az objektumok konvertálása?
Amikor létrejön egy PDF-fájl, az összes támogatott objektum útvonalakká, kitöltésekké, raszterképekké, jelölőkké és TrueType szöveggé konvertálódik. A PDF formátumban az útvonalak vonalszakaszokból és harmadfokú Bézier-görbékből állnak, melyek kapcsolódnak egymáshoz, vagy különállók. Azonban a PDF-fájlok AutoCAD-alapú termékekbe való importálásakor figyeljen a következőkre:
- A Bézier-görbék körökké és ívekké konvertálhatók, ha azok a formák észszerű tűrésén belül vannak. Ellenkező esetben a program 2D vonalláncokká konvertálja őket.
- Az elliptikus alakzatok 2D vonalláncokká, spline-görbékké vagy ellipszisekké konvertálhatók attól függően, hogy a PDF-ben hogyan voltak tárolva.
- Adott esetben a nagyjából egy vonalba eső szakaszok készletei egy PDF_Import nevű szaggatott vonaltípussal rendelkező vonalláncban kombinálhatók.
- Az összetett objektumok, például a méretek, mutatók, mintázatos sraffozások és táblázatok különálló objektumokká válnak, mint az objektumok szétvetése esetén.
- A tömör kitöltésű területek 2D szilárdtestekként vagy opcionálisan tömör kitöltésű sraffozásokként importálódnak. A program 50%-os átlátszóságot rendel a területekhez, hogy az azokon lévő minden szöveg látható legyen.
- A TrueType betűtípusokat használó szövegek megmaradnak, az eredetileg SHX betűtípusokat használó szövegek viszont különálló geometriai objektumokként importálódnak.
- A raszterképek PNG formátumú fájlokat hoznak létre, amelyeket a program külső referenciákként csatol a rajzfájlhoz. Ezeket a képfájlokat a program a PDFIMPORTIMAGEPATH rendszerváltozó által meghatározott mappába menti, amelyet a Fájlok lap Beállítások párbeszédpanelén lehet megadni.
- A pont objektumok nulla hosszúságú vonalláncokká alakulnak.
- A jelölőket nem importálja a program.
SHX-betűtípusokkal létrehozott szöveg
PDF-fájl importálása után a PDFSHXSZÖVEG parancsot használhatja az SHX-szövegek geometriai ábrázolásának bekezdéses szövegobjektummá alakításához. A konvertálási folyamat egymás után összehasonlítja a kiválasztott geometriát a párbeszédpanelen felsorolt SHX-betűtípusok közül kiválasztott betűtípusokkal. Ha a geometria és egy SHX-betűtípus megfelelő mértékben egyezik ahhoz, hogy átlépje a meghatározott felismerési küszöbértéket, a program átalakítja a geometriát bekezdéses szövegobjektumokká.
Megjegyzés: Ázsiai nyelvek Big Font-betűtípusai nem támogatottak.
Ezután a TXT2MTXT parancs segítségével összevonhatja a kiválasztott bekezdéses szövegobjektumokat egyetlen bekezdéses szövegobjektummá.
Korlátozások
Amikor AutoCAD DWG-fájlt exportál PDF-fájlként, egyes információk és a pontosság elvész. Fontos tisztában lenni az észszerűen elvárható látványhűség mértékével.
A DWG-fájlok adatai dupla pontosságú lebegőpontos számokként tárolódnak, míg a PDF-fájlok adatai egyszeres pontosságúak. Emiatt a koordinátaértékek kerekítődnek, és a pontosság csökken, ami a következő esetekben a legészrevehetőbb:
- Kiszámított helyek esetében, például érintőpontokon, ívek és elforgatott vonalak végpontjain
- Nagyméretű, a legkisebb értéktől a legnagyobbig terjedő dinamikus tartománnyal rendelkező adatoknál
- PDF-fájlok nagy, például térképeken szereplő koordinátáinál
- Alacsony dpi (felbontási) beállításokkal létrehozott PDF-fájloknál
Megjegyzés: Egy AutoCAD programból exportált PDF-fájl esetén a legnagyobb pontosságú beállítás a 4800 dpi.