A parancsfájl egy szöveges fájl, amelynek minden sora egy parancs vagy parancsfájlhívás.
Egy parancsfájlt meghívhat az indításkor, vagy futtathatja a parancsfájlt az FKÖNYV vagy a SCRIPTCALL parancs használatával. A két parancs között az a különbség, hogy a SCRIPTCALL a parancsok mellett beágyazott parancsfájlokat is végrehajthat. Az FKÖNYV parancs esetében, ha egy parancsfájl aktív az FKÖNYV parancs kiadásakor, akkor a rendszer azt leállítja.
A parancsfájlokat a programon kívül, egy olyan szövegszerkesztő segítségével hozhatja létre, amely képes a fájlokat ASCII formátumban menteni (például a Jegyzettömb a Windows vagy a TextEdit a Mac OS esetén). A fájl kiterjesztése .scr.
A parancsfájlok minden sora egy parancsot tartalmaz, és azokban minden üres szóköznek jelentősége van, mert az Enter vagy a Szóköz billentyű megnyomásával egyenértékű. Jól kell ismernie egy parancs promptjainak a sorrendjét, hogy megfelelő sorrendben tudja megadni a válaszokat egy parancsfájlban.
Egy parancsfájl bármely parancsot végre tud hajtani a parancspromptban, kivéve azokat, amelyek párbeszédpanelt jelenítenek meg. A legtöbb olyan parancsnak, amely párbeszédpanelt jelenít meg, van egy olyan változata is, amely nem párbeszédpanelt, hanem parancspromptokat jelenít meg. A parancsok legtöbb alternatív változata kötőjellel () kezdődik. Használja például a -BEILL parancsot a BEILL helyett.
A parancsfájlok tartalmazhatnak megjegyzéseket. Minden pontosvesszővel (;) kezdődő sor megjegyzésnek számít, és a parancsfájl feldolgozása során a rendszer nem veszi figyelembe. A parancsfájl utolsó sorának üresnek kell lennie.
Minden, szóközt tartalmazó hosszú fájlnevet idézőjelek közé kell tenni. Ha például a Béla háza.dwg című rajzot kívánja parancsfájlból megnyitni, a következő szintaxist kell használnia:
open "my house"
Ha a parancsbevitel parancsfájlból származik, a program azt feltételezi, hogy a PICKADD és PICKAUTO rendszerváltozó értéke 1, illetve 0, ezért nem kell módosítania ezen változók beállítását.
A program a parancsfájlokat csoportként, egyetlen parancsegységként kezeli, amelynek hatása egyetlen V paranccsal visszavonható. Azonban a parancsfájl minden egyes parancsáról bejegyzés születik a visszavonási naplóban, amely lelassíthatja a parancsfájl végrehajtását. Ha a VISSZA parancs vezérlési opcióját Semmi értékre állítja, azzal kikapcsolja a visszavonások rögzítését, és növeli a parancsfájl végrehajtásának teljesítményét. Ne feledje visszakapcsolni a visszavonások rögzítését (VISSZA vezérlés – Mind), amikor befejeződött a parancsfájl.