Az aktuális rajzba bármilyen rajzfájlt csatolhat külső referenciaként vagy xrefként.
A csatolt xrefek egy adott rajzfájl modellterére mutató hivatkozások. A hivatkozott rajzban bekövetkezett minden változás a rajz megnyitását, illetve az xref ismételt betöltését követően automatikusan megjelenik az aktuális rajzban. A csatolt xrefek nem növelik jelentős mértékben az aktuális rajz méretét.
Hivatkozott rajzok használatával a következőket teheti:
Xrefeket többféleképpen is csatolhat.
A Külső referenciák paletta használatakor javasolt az Automatikus elrejtés bekapcsolása vagy a paletta horgonyzása. A program a külső referencia beillesztési pontjának megadásakor automatikusan elrejti a palettát.
A DesignCenter ™ segítségével is csatolhat xrefeket rajzokhoz. Használja a DesignCenter eszközt egyszerű csatolásokhoz, a külső referenciák és azok leírásainak megtekintéséhez és húzással történő gyors elhelyezéshez. Xrefet a DesignCenter ablakból áthúzással vagy a helyi menü Csatolás Xrefként parancsával csatolhat.
Az xref helyét meghatározó mentett útvonal kehet egy relatív (részlegesen meghatározott) útvonal, a teljes útvonal vagy semmi. Az elérési útvonal alapértelmezés szerint Relatív típusú. A REFPATHTYPE rendszerváltozó használatával módosíthatja az elérési útvonal alapértelmezett típusát. Ha a gazdarajz még nincs mentve, a mentett útvonal oszlopban megjelenik a teljes elérési útvonal, a gazdarajz mentéséig egy csillag előtaggal, amely azt jelzi, hogy a mentéskor az módosulni fog. A fájl mentése előtt egy új, függőben lévő relatív elérési útvonal nevű, írásvédett tulajdonság jelenik meg az Xref paletta Részletek ablaktábláján. A fájl mentésekor a függőben lévő relatív elérési útvonal tulajdonság el lesz távolítva.
Az xrefek rajzhoz csatolásakor egy xref ikon jelenik meg az állapotsorban.
Ha egy vagy több xref nem található, felkiáltójel jelenik meg az Xref ikonon. Ha az Xref ikonra kattint, megjelenik a Külső referenciák paletta.
Ha teljesen el szeretné távolítani az xrefet a rajzból, akkor törlés helyett válassza a leválasztást. A Leválasztás lehetőséggel eltávolíthatja az xrefeket és hozzájuk kapcsolódó összes információt (pl. a fóliadefiníciókat).
Ha a gazdarajzban beágyazott xrefek találhatóak, a beágyazás helyén kell megnyitnia és leválasztania az adott xrefet, ne pedig a gazdarajzból próbálja leválasztani azt. A referenciafájlok egymás közötti hivatkozásait a fa nézet használatával tekintheti meg.
Összetett rajzban adott külső referencia megkereséséhez jelöljön ki egy elemet a Külső referenciák palettán, hogy a program kiemelje annak összes látható példányát a rajzban. Ugyanez a másik irányban is működik: a rajzban kijelölt külső hivatkozás nevét a program kiemeli a Külső referenciák palettán.
Összetett rajzban egy adott külső referencia megkereséséhez jelöljön ki egy elemet a Referenciakezelő palettán, hogy a program kiemelje annak összes látható példányát a rajzban. Ugyanez a másik irányban is működik: a rajzban kijelölt külső hivatkozás nevét a program kiemeli a Referenciakezelő palettán.
Az xref fóliáinak láthatóságát, színét, vonaltípusát és más tulajdonságait is vezérelheti, a változásokat pedig ideiglenessé vagy véglegessé is teheti az aktuális rajzban. Ha a VISRETAIN rendszerváltozó értéke 0, ezek a változtatások csak az aktuális rajzolási munkamenetre vonatkoznak. Ezeket elveti a program, ha lezárja a rajzolási munkamenetet, illetve újratölti vagy leválasztja az xrefet.
A xref halványítási szintjét is vezérelheti. Az XDWGFADECTL rendszerváltozó határozza meg a halványítási arányt a rajzban szereplő összes xrefhez.
A rajzok tartalmazhatnak vágott xrefeket. Ha meg akarja tekinteni a kivágási határvonalat, bekapcsolhatja az XCLIPFRAME rendszerváltozót.