A felület egy terület felszínének háromdimenziós geometrikus ábrázolása, vagy térfogatfelületek esetén két felület területe közötti különbség, illetve azok összege.
A felületek háromszögekből vagy rácsokból állnak, amelyek úgy jönnek létre, hogy az Autodesk Civil 3D összekapcsolja a felületadatokat alkotó pontokat.
Ha egy felületet szeretne használni a rajzban, akkor létrehozhat egy üres felületet, majd ahhoz adatokat adhat hozzá. Importálhat felületinformációt tartalmazó létező fájlokat, például LandXML, TIN- vagy DEM-fájlokat is.
A pontok és szintvonalak általában az eredeti felületinformáció elsődleges részét képezik, és ezeket törésvonalak és határvonalak egészítik ki.
A kontúrok a felület látható területét határozzák meg. A számítások csak a kontúron belüli területet határozzák meg, mint például a teljes területet és térfogatot. Szerkesztési vagy módosítási célokból meghatározhat maszkokat a felület részeinek megjelenítéséhez vagy elrejtéséhez, miközben a területet továbbá is a számításokba foglalja.
Határvonalakat, szintvonalakat és magasságelemzést megjelenítő felületek
A törésvonalakat a TIN felületeken használjuk, azon lineáris tulajdonságok meghatározásához, amelyet a háromszögek nem keresztezhetnek, mint például a támfalak vagy a vízfolyások. A törésvonalak hatással vannak a felület háromszögelésére.
Különböző szintvonal készleteket határozhat meg, például következő intervallumokat. A simítás teljes egészében biztosított a felületi objektum részére, amely sokkal jobb eredményt biztosít a szintvonalak egyszerű simításánál. Az Autodesk Civil 3D programban a felületek építési folyamata növekményes. Egy adat hozzáadásakor vagy helyesbítésekor a felület frissül. Minden felülethez tartozik egy definíciós lista. A lista a felületen végrehajtott összes műveletet tartalmazza. A műveletek be és kikapcsolásával a felület egy korábbi állapotához térhet vissza, vagy megváltoztathatja, hogy támogassa a különböző elemzés típusokat.
Esési nyilak lejtéselemzését megjelenítő felületek