Dla każdej konfiguracji wyświetlania w rysunku można określić globalną płaszczyznę tnącą i określić poszczególne płaszczyzny tnące dla takich obiektów, jak ściany, ściany kurtynowe i otwory w ścianach.
Można określić globalną płaszczyznę przekroju dla konfiguracji wyświetlania w rysunku. Wszystkie obiekty uwzględnione w tej konfiguracji wyświetlania będą przecięte na wysokości zdefiniowanej w konfiguracji wyświetlania, chyba że określono dla nich indywidualne nadpisania płaszczyzny tnącej. Każda konfiguracja wyświetlania może mieć inną płaszczyznę tnącą.
W przypadku wielu obiektów możliwe jest nadpisanie globalnej płaszczyzny przekroju i użycie płaszczyzny charakterystycznej dla obiektu. Dotyczy to na przykład ścian, ścian kurtynowych i schodów.
Płaszczyzna tnąca jest ustawiona na konkretnej wysokości, na przykład 1,4 metra. Obiekty nad lub pod tym poziomem domyślnie nie są wyświetlane w rzucie. Można jednak zdefiniować zakres wyświetlania obejmujący wysokość nad i pod płaszczyzną tnącą. Komponenty obiektów znajdujące się wewnątrz tego zakresu będą wówczas wyświetlane. Rozwiązanie takie bywa przydatne, gdy zachodzi potrzeba zobrazowania okna, które znajduje się nad lub pod płaszczyzną tnącą, ale powinno mimo to być widoczne.
Okno w rzucie — różne ustawienia płaszczyzny tnącej
Zakresu wyświetlania można również użyć w celu zdefiniowania widoków obciętych, na przykład widoku modelu drugiej kondygnacji. W takim przypadku zakres wyświetlania określa, które poziomy mają być widoczne, a które ukryte.
Obcięty widok 3D drugiej kondygnacji
Poziomy są przedstawione niezależnie w jednym lub wielu plikach, a następnie składane w widoku lub na arkuszu w celu uzyskania prezentacji całego budynku.
Płaszczyznę tnącą ustawia się indywidualnie dla każdego poziomu budynku. Użytkownik tworzy plik rysunku — konstrukcję lub widok — przedstawiający poziom i przypisuje płaszczyznę tnącą do konfiguracji wyświetlania w rysunku.
Na poniższych ilustracjach przedstawiono ścianę kurtynową, która rozciąga się na wysokości 3 poziomów. Na ilustracjach po lewej stronie wskazano płaszczyznę tnącą skojarzonego rysunku poziomu. Rzuty po prawej stronie przedstawiają sposób wyświetlania ściany kurtynowej w widoku Rzut na każdym poziomie. Należy zwrócić uwagę na różnice w wyglądzie drzwi i szprosów na rzutach poszczególnych kondygnacji.
Określanie 3 poziomów płaszczyzny przekroju