Korzystanie z trybu renowacji

Podczas pracy w trybie remontu i przy postępowaniu zgodnie z zalecanym procesem roboczym obiekty są automatycznie przypisywane do kategorii obiektów istniejących, rozebranych lub nowych. Można przypisywać obiekty dwuwymiarowe (2D) i trójwymiarowe (3D) do różnych kategorii, łatwo wyświetlać rysunki jako plany remontu, rozbiórki lub wersji oraz wyświetlać obiekty według kategorii.

W widoku w planie, widoku-przekroju i widoku elewacji obiekty 2D i 3D są wyświetlane zgodnie z kategoriami, do których są przypisane. Konfiguracje wyświetlania zależą od stylów renowacji, które można dostosowywać w oknie dialogowym Opcje renowacji.

Przy użyciu narzędzi na wstążce możliwe jest kończenie trybu remontu, dodawanie obiektów do kategorii oraz blokowanie i zerowanie ścian w celu wykonania ręcznych poprawek względem krawędzi. Ten panel wstążki remontu jest widoczny i dostępny tylko podczas pracy w aktywnej sesji remontu.

Obiekty dwuwymiarowe, bloki i multibloki zachowują swoje reprezentacje wyświetlania po uruchomieniu trybu remontu i są klasyfikowane jako obiekty istniejące. Usunięte, zmodyfikowane lub nowo utworzone obiekty 2D są wyświetlane zgodnie z odpowiednią kategorią remontu. Można je bezpośrednio przypisać do kategorii i zmienić ich wyświetlanie. Obiekty, które zostały już zaklasyfikowane we wcześniejszej fazie remontu, zachowują swoją kategorię i reprezentację. Nowe obiekty tworzone w aktywnym trybie remontu są automatycznie oznaczane jako nowe.

Po wybraniu obiektu i uruchomieniu polecenia takiego jak Usuń, Przesuń, Obróć lub Kopiuj obiekty są przypisywane do kategorii i wyświetlane w oparciu o polecenie. Na przykład naciśnięcie przycisku Usuń powoduje zidentyfikowanie obiektu jako Rozbiórka, a przesunięcie drzwi powoduje utworzenie zarówno nowych, jak i rozbiórkowych drzwi i odpowiednich otworów w ścianach. Istniejące i nowe ściany są automatycznie czyszczone względem siebie; jednakże obiekty rozebrane i nowe nie oddziałują wzajemnie.