Poziom może być pojmowany jako przedstawienie teoretycznego poziomu podłogi. Poziomy stropu dają możliwość przekształcenia geometrii 3D grupy brył w obiekt, który może być użyty do generowania poszczególnych kondygnacji budynku. Poziomy mogą być przekształcane w obwiednie pomieszczeń lub polilinie, a następnie w ściany.
Podobnie jak grupy brył, poziomy można wybierać za pomocą skojarzonego z nimi znacznika poziomu, może on również służyć do wykonywania operacji na poziomach. Po przyłączeniu grupy brył do znacznika poziomu, znacznik poziomu tworzy geometrię obrysu budynku znaną pod nazwą obrysu kondygnacji. Po każdej zmianie grupy brył dołączonej do znacznika poziomu obrys kondygnacji jest aktualizowany.
Jeżeli zamiast grupy brył do poziomu są dołączane elementy bryłowe, tryby dokonywania operacji elementów bryłowych (dodawanie, odejmowania i część wspólna) nie są rozpoznawane przez poziom. Aby te właściwości były rozpoznawane przez poziom, należy dołączać grupy brył.
Po utworzeniu rzutów podłogi można przekształcić poziomy w obwiednie pomieszczeń lub polilinie, a następnie wygenerować ściany. Nie można utworzyć ścian bezpośrednio na bazie poziomu. Poziom jest tylko sposobem na oznaczenie każdego poziomu kondygnacji w grupie brył.