Duże projekty mogą być przechowywane na serwerze sieciowym i dostęp do nich może uzyskiwać wielu użytkowników. Aby zapewnić bezproblemową pracę, należy zapamiętać następujące punkty:
- Aktualizacja drzewa projektu: gdy nad projektem równocześnie pracuje wielu użytkowników, może się zdarzyć, że widok projektu u jednego użytkownika nie będzie odzwierciedlał zmian wprowadzonych przez innego.
Na przykład użytkownik 1 może dodawać/przenosić/usuwać konstrukcje w projekcie, a użytkownik 2 może w tym samym czasie umieszczać opisy w arkuszach. Użytkownik 2 nie zostanie powiadomiony, gdy współpracownik usunie niektóre konstrukcje z projektu. Jeśli zatem spróbuje on otworzyć usuniętą konstrukcję z Nawigatora projektu na swoim komputerze, wyświetlony zostanie komunikat o błędzie.
W celu uniknięcia tego typu sytuacji należy odświeżyć Nawigator projektu, klikając opcję (Odśwież projekt), dzięki czemu wszystkie pozycje zostaną zaktualizowane tak, aby przedstawiały bieżący stan projektu.
- Ikony przedstawiające stan rysunków: jeśli rysunek jest w użyciu, do ikony automatycznie dodawany jest symbol kłódki. Jeśli przytrzymamy kursor na nazwie rysunku, wyświetlona zostanie etykieta narzędzia dotycząca pliku tego rysunku.
- Ograniczenia dostępu na serwerze sieciowym: korzystając z uprawnień sieciowych można ograniczyć prawo innych użytkowników do edycji i usuwania plików projektu. Możliwe jest ograniczenie prawa do usuwania w odniesieniu do całego projektu, tak aby użytkownicy nie mogli usuwać plików z projektu ani przenosić plików w ramach projektu. Można rozważyć ograniczenie praw do usuwania plików tylko do głównego folderu projektu (zawierającego plik APJ) z jednoczesnym zezwoleniem na usuwanie plików w podfolderach.
- Dyski mapowane: funkcja Zarządzanie rysunkami obsługuje dyski mapowane. Plik APJ projektu oraz rysunki projektu można umieścić na mapowanym dysku, a informacje zawarte na serwerze udostępnić w postaci lustrzanych kopii użytkownikom znajdującym się w różnych miejscach.