Zmiany wykonane w jednej części projektu często wpływają na inne części projektu. Poniższe informacje opisują zmiany, jakie można wykonać dla poziomu, i wpływ zmian na inne części projektu budynku:
- Dodawanie nowych poziomów: po dodaniu nowego poziomu do projektu należy przypisać konstrukcje. Do reprezentacji poziomu mogą być również potrzebne widoki i arkusze wydruku:
- Zmiana nazwy poziomu: po zmianie nazwy poziomu konstrukcje do niego przypisane są automatycznie aktualizowane o nową nazwę. Na przykład, jeśli nazwa poziomu zostanie zmieniona z 1 na Pierwsze piętro, konstrukcje przypisane do tego poziomu zostaną automatycznie przypisane do nazwy Pierwsze piętro.
- Zmiana identyfikatora poziomu: Identyfikatory poziomu mogą być używane w tabelach zestawieniowych. Jeżeli zmienisz tu informacje, informacje w tabeli zestawieniowej również się zmienią.
- Zmiana wysokości między kondygnacjami poziomu: Po zmianie wysokości między kondygnacjami poziomu i wybraniu opcji automatycznego dopasowania wysokości, dopasowywane są wysokości między kondygnacjami wszystkich poziomów. Widok wielokondygnacyjny jest ponownie generowany w celu dostosowania po zmianie wysokości. Na przykład, jeżeli zmieniona zostanie wysokość pierwszej kondygnacji z 3 metrów na 4 metry, elewacja drugiego poziomu zmienia się z 3 metrów na 4 metry. Jeżeli wybrano opcję, aby nie dopasowywać poziomów automatycznie, konieczna jest ręczna aktualizacja wszystkich pozostałych poziomów, aby uniknąć szczelin lub nakładania poziomów. Zawsze należy po dokonaniu zmiany upewnić się, czy obiekty przypisanych konstrukcji mają nadal właściwą dla poziomu wysokość. Dzięki temu można uniknąć wyświetlana 4-metrowych ścian na 3-metrowym poziomie.
- Zmiana elewacji podłogi poziomu: Podczas zmieniania elewacji podłogi, po wybraniu automatycznego dopasowania elewacji będą dopasowywane elewacje wszystkich poziomów. Widok wielokondygnacyjny jest ponownie generowany w celu dostosowania do zmian w elewacji.
- Usuwanie poziomu: Po usunięciu poziomu konstrukcje do niego przypisane nie są usuwane. Pozostają w projekcie, jednak są „osierocone”, to znaczy, że utraciły swój poziom. Można wybrać, co z nimi zrobić:
- Usunąć je, ponieważ poziom, na którym są umieszczone już nie istnieje.
- Przypisać je do innego poziomu w projekcie.
-
W przypadku usunięcia poziomu, który był używany w widoku, widok nie jest usuwany z projektu. Jednak po aktualizacji widoku poziom ten nie będzie na nim widoczny. Można wykonać są następujące działania:
- Usunąć widok, ponieważ poziom, który był wyświetlany, już nie istnieje.
- Utworzyć nowy zbiór wskazań dla widoku.