W tym oknie dialogowym można zdefiniować obciążenia parciem gruntu na wybranej liście elementów zgodnie z wybranym kierunkiem. Obciążenie jest zdefiniowane dla wybranego przypadku obciążenia.
- Dostęp
-
- Kliknij kolejno opcje Obciążenia
Obciążenia specjalne 
Parcie gruntu.
- Przypadek
- Określa nazwę i numer bieżącego przypadku obciążenia.
- Panele/Pręty
- Wybierz typ obiektu, do którego przyłożone jest obciążenie.
- Lista obiektów
- Lista prętów lub paneli, na której określone jest obciążenie parciem gruntu.
Uwaga: Obciążane są obiekty, które znajdują się poniżej współrzędnej Z. Współrzędna Z jest przyjmowana jest jako poziom gruntu w oknie dialogowym Parcie gruntu — parametry . Wartość obciążenia zależy od tego, jak głęboko element jest osadzony w gruncie.
- Odstępy (tylko pręty)
- Określ wielkość odstępu dla prętów.
Uwaga: Wielkość odstępu jest konieczna przy stosowaniu obciążenia gruntem na prętach, ponieważ parcie gruntu jest obliczane jako obciążenie powierzchniowe.
- Kierunek obciążenia (dla paneli)
- Parcie gruntu jest zawsze definiowane jako obciążenie prostopadłe względem powierzchni. Jedynym parametrem, który można określić, jest czy obciążenie zostało zdefiniowane Zgodnie z lokalnym układem powierzchni (zgodnie ze zwrotem lokalnej osi Z) lub Przeciwnie do lokalnego układu powierzchni.
- Kierunek obciążenia (dla prętów)
- Wybierz kierunek obciążenia zgodnie z Globalnym lub Lokalnym układem prętów.
- Parametry
- umożliwia otwarcie okna dialogowego Parcie gruntu — parametry, w którym można zdefiniować parametry gruntu lub obciążenie naziomu.