O hladinách

Budovy jsou ve vertikálním půdorysu segmentovány do úrovní (nebo podlaží). Při vytváření projektu určujete počet hladin, jejich výšku mezi podlažími a jejich výšku podlaží. Při přidání nebo odebrání hladin je projekt aktualizován novými informacemi o hladině.

Pohled půdorysu klíčových hladin identických budov

Výchozí hodnoty hladiny

Ve výchozím nastavení je první hladina k dispozici v každém novém projektu. Má nulovou výšku podlaží a představuje přízemí. Hodnotu výšky pro první hladinu můžete změnit. Tato hodnota je později použita jako výchozí zvýšení pro každou novou vloženou hladinu.

Kopírování hladin s konstrukčními prvky

Podlaží lze rychle a snadno duplikovat pomocí totožných půdorysů. Po vytvoření jedné hladiny a přiřazení konstrukčních prvků půdorysu podlaží – například rozvržení místností v prvním podlaží – můžete snadno vytvářet nové hladiny, ke kterým jsou přiřazeny kopie konstrukčních prvků první hladiny. Tyto konstrukční prvky můžete později upravit a přejmenovat na kartě Konstrukční prvky.

Tip: Pokud tímto způsobem duplikujete půdorysy podlaží, je vytvořen konstrukční prvek pro každou novou hladinu. Pokud půdorys podlaží upravíte později, například za účelem přidání dalších dveří, upravte každou hladinu a konstrukční prvek zvlášť. Jestliže mají být půdorys podlaží zcela totožné, můžete se tomuto úkolu vyhnout. Vytvořte prvek obsahující půdorys podlaží a odkazujte jej na první konstrukční prvek. Pak zkopírujte konstrukční prvky do hladin. Každý ze zkopírovaných konstrukčních prvků má stejnou referenci a lze je rychle změnit jednou změnou prvku, na který se odkazuje.