Vytvoření prostoru z průniku jiných prostorů

Tento postup slouží k vytvoření nového vysunutého 3D prostoru z překrývající části 2 protínajících se vysunutých 3D prostorů. Můžete zvolit, zda má být po vytvoření nového prostoru ponechána ve výkresu původní geometrie.

Poznámka: Tento postup je platný pouze u neasociativních prostorů.

Při vytvoření prostoru z dvou protínajících se prostorů jsou následující vlastnosti prvního vybraného prostoru použity u výsledného prostoru vzniklého průnikem:

Protínání prostorů pomocí ručního odsazení hranice

Pokud protínáte prostory s ručními odsazeními hranice, každá aktivovaná hranice prostoru se protíná s odpovídající hranicí prostoru druhého prostoru (základní se základní, čistá s čistou atd.)

Protínání prostorů s aktivovanými všemi hranicemi

Pokud není aktivováno ruční ohraničení prostoru v prvním prostoru (zobrazení uzlů), nebude zahrnuto do operace protínání. To ovlivní existující hranici v prvním prostoru tak, aby zůstala tak, jak je, a její odpovídající hranici v druhém prostoru tak, aby byla odstraněna. To může způsobit nepravidelnost hranic prostoru. Tomu se můžete vyhnout, když zajistíte, že budou aktivovány všechny relevantní hranice v prvním prostoru.

Protínání prostorů s aktivovanou pouze základní hranicí

Vlastnosti zobrazení hranic prvního vybraného prostoru jsou použity u výsledné protínající se hranice. Pokud je například čistá hranice prvního prostoru červená s tloušťkou čáry 1 mm, bude čistá hranice výsledného sloučeného prostoru červená s tloušťkou čáry 0,18 mm.

Protínání prostorů s odsazeními hranice definovaným podle stylu

Protínáte-li prostory s odsazeními hranice definovanými podle stylu, se základní hranice obou prostorů protínají navzájem a odsazení hranice definovaná ve stylu prvního prostoru jsou použity u výsledného prostoru vzniklého průnikem.

Protínání prostorů s odsazeními hranice definovaným podle stylu

Protínání prostorů pomocí různých odsazení hranice

Pokud jsou hranice dvou prostorů vypočteny s různými typy odsazení, je metoda použitá prvním vybraným prostorem použita také u výsledného prostoru.

Příklad 1: Hranice prvního prostoru jsou odsazeny podle stylu a tento styl definuje odsazení mezi hranicemi 0,25 m. Hranice druhého prostoru jsou odsazeny ručně a mají nulové odsazení mezi jednotlivými hranicemi. Pokud se prostor 1 protíná s prostorem 2, základní hranice dvou prostorů se protínají navzájem a výsledné hranice jsou přepočteny podle odsazení stylu prostoru 1 a odsazeny navzájem o 0,25 m.

Protínání hranic založených na stylu (levá) s ručními hranicemi (pravá)

Příklad 2: Hranice prostoru 1 jsou odsazeny ručně a mají 0,3 odsazení mezi jednotlivými hranicemi. Hranice prostoru 2 jsou odsazeny podle stylu a styl definuje odsazení mezi hranicemi 0,25 m. V případě sloučení prostoru 1 s prostorem 2 je hodnota vlastnosti Odsazení hranic pro výsledný prostor Ruční. Protože čistou, použitelnou a hrubou hranici prostoru s odsazením založeným na stylu nelze upravovat pomocí uzlů, budou se protínat pouze základní hranice obou prostorů. Hranice druhého prostoru jsou z výkresu odstraněny.

Protínání ručních hranic (levá) s hranicemi založenými na stylu (pravá)

  1. Vytvořte dva překrývající se prostory.
  2. Vyberte první z překrývajících se prostorů, klikněte na pravé tlačítko myši a vyberte příkaz Nástroje úprav AEC Zkrátit.
  3. Vyberte druhý překrytý prostor.
  4. Zadáním a (Ano) můžete původní prostory vymazat, nebo je zadáním n (Ne) ponechat ve výkrese.