V této verzi aplikace Autodesk Inventor byl přidán nový vysoce užitečný pracovní postup s názvem Stavy modelu. Přečtěte si, jak fungují pracovní postupy sady Factory spolu se stavy modelu.
Při publikování součásti nebo sestavy, která obsahuje více stavů modelu, předpokládá sada Factory (FDU), že se všechny stavy modelu týkají stejné položky. Pokud je například hlavní model čtvercový, předpokládá sada FDU, že jsou všechny stavy modelu odlišnými interpretacemi tohoto čtverce, ne že jeden z nich je kružnice a druhý trojúhelník. Proto musí mít všechny stavy stejné klíčové parametry i jejich hodnoty.
Při používání stavů modelu nemusí 2D reprezentace použitá v aplikaci AutoCAD vždy odpovídat 3D reprezentaci. 2D reprezentace při publikování odráží aktivní stav modelu v době publikování. Ačkoli se aktualizuje, aby odrážela změny parametrů, vždy je založena na tom, jaký stav modelu byl v době publikování aktivním stavem vybraným k vygenerování 2D komponenty, a neodráží různé stavy modelu.
Další informace naleznete v části Stavy modelu.