Wprowadza zmiany w stylach wydruku z tabeli stylów wydruku.
MENSTYLÓW (polecenie) Wyszukiwanie :
Wyświetlają listę wszystkich stylów wydruku w tabeli stylów wydruku oraz ich ustawienia.
Style wydruku wyświetlane są w kolumnach od lewej do prawej. Ogólnie rzecz biorąc, karta Arkusz danych jest przydatna przy małej liczbie stylów wydruku. Jeżeli w grę wchodzi duża liczba stylów, bardziej przydatna będzie karta Formularz, ponieważ nazwy stylów są wyświetlane z lewej strony, a po prawej są wyświetlane właściwości wybranego stylu. Pierwszym stylem wydruku w tabeli nazwanych stylów jest NORMALNY i odpowiada domyślnym właściwościom obiektu (nie jest stosowany jakikolwiek styl wydruku). Nie można zmodyfikować, ani usunąć stylu NORMALNY.
Wyświetlane są następujące opcje.
Wyświetla nazwy stylów wydruku w tabeli nazwanych stylów wydruku. Style wydruku w tej tabeli mogą być zmieniane. Nazwy stylów wydruku w tabeli stylów wydruku zależnych od koloru są powiązane z kolorem obiektu i nie mogą być zmieniane. Program dopuszcza nazwy stylów o długości do 255 znaków.
Umożliwia wprowadzenie opisu dla każdego istniejącego stylu wydruku.
Określa ustawienia nowego stylu wydruku dodawanego do bieżącej tabeli stylów wydruku.
Określa kolor jakim są drukowane obiekty. Domyślnym ustawieniem koloru dla stylu wydruku jest Użyj koloru obiektu. Jeśli zostanie przypisany kolor stylu wydruku, to podczas drukowania zastępuje on kolor obiektu.
Można wybrać opcję Wybierz kolor, aby wyświetlić okno dialogowe Wybierz kolor i wybrać jeden z 255 kolorów ACI, kolor True Color lub kolor z palety kolorów. Wybrany kolor jest wyświetlany na liście kolorów stylu wydruku jako Kolor niestandardowy. Jeżeli urządzenie kreślące nie obsługuje wybranego koloru, użyje koloru najbardziej zbliżonego do określonego, lub koloru czarnego w przypadku urządzeń monochromatycznych.
Włącza wyrównywanie. Ploter stosuje wyrównywanie do przybliżania kolorów za pomocą wzorów kropkowych, co daje wrażenie drukowania większej liczby kolorów, niż liczba kolorów dostępna w indeksie kolorów programu AutoCAD (ACI). Jeśli ploter nie obsługuje wyrównywania kolorów, to ustawienie tego parametru zostanie zignorowane.
Wyrównanie jest zwykle wyłączane, aby uniknąć nieprawidłowego wprowadzenia linii powstałych po wyrównaniu małych wektorów. Wyłączenie wyrównywania powoduje również, że ciemne kolory stają się wyraźniejsze. Po wyłączeniu wyrównywania program odwzorowuje kolory do najbliższych kolorów, co powoduje zmniejszenie liczby kolorów podczas drukowania.
Przekształca kolory obiektu na skalę szarości, jeżeli ploter ją obsługuje. Po wyłączeniu opcji Przekształć na skalę szarości wartości RGB są używane dla kolorów obiektów. Wyrównywanie kolorów jest dostępne bez względu na to, czy użytkownik użyje koloru obiektu, czy też przypisze kolor za pomocą stylu wydruku.
Określa pisak stosowany podczas drukowania obiektów używających tego stylu wydruku. Możliwe numery pisaków należą do przedziału od 1 do 32. Gdy kolor stylu wydruku ma ustaloną wartość Użyj koloru obiektu lub gdy jest modyfikowany styl wydruku w tabeli stylów zależnych od kolorów, to wartość zostanie ustawiona na Automatycznie.
Jeśli zostanie wprowadzona wartość 0, w polu pojawi się wpis Automatycznie. Program określa pióro najbliższego koloru dla kreślonego obiektu na podstawie informacji podanych w oknie Charakterystyka pisaków w Edytorze konfiguracji ploterów.
Określa numer pisaka wirtualnego z przedziału od 1 do 255. Wiele niepisakowych ploterów może symulować plotery pisakowe za pomocą pisaków wirtualnych. W wypadku wielu urządzeń można programować szerokość pisaka, wzór wypełnienia, style zakończeń, style łączenia oraz kolor i intensywność bezpośrednio na panelu sterującym plotera.
Wprowadź 0 lub Automatyczne, aby określić, że program ma przypisać pisaki wirtualne do kolorów ACI (AutoCAD Color Index).
Ustawienie pisaka wirtualnego w stylu wydruku jest używane jedynie przez plotery niepisakowe i tylko wtedy, gdy są one skonfigurowane do obsługi pisaków wirtualnych. W takim wypadku inne ustawienia stylów są ignorowane i używany jest tylko pisak wirtualny. Jeżeli ploter niepisakowy nie jest skonfigurowany do obsługi pisaków wirtualnych, to informacje o pisakach wirtualnych i fizycznych są ignorowane, a stosowane są wszelkie inne ustawienia.
Można skonfigurować ploter niepisakowy do obsługi pisaków wirtualnych w obszarze Grafika wektorowa na karcie Ustawienia urządzenia i dokumentu okna Edytor PC3. W obszarze Paleta kolorów wybierz opcję 255 pisaków wirtualnych.
Określa ustawienie intensywności koloru, które determinuje ilość atramentu dozowaną podczas drukowania na papierze. Wybranie 0 powoduje zredukowanie koloru do bieli. Wybranie wartości 100 powoduje wyświetlenie koloru z pełną intensywnością. Dla intensywności musi być włączona opcja Odblokuj wyrównywanie.
Wyświetla listę z próbką i opisem każdego rodzaju linii. Jeżeli zostanie przypisany rodzaj linii pochodzący ze stylu wydruku, to podczas wydruku zastąpi on rodzaj linii obiektu.
Dopasowuje współczynnik skali rodzaju linii do kompletnego wzoru rodzaju linii.
Jeśli opcja Dopasowanie adaptacyjne nie zostanie wybrana, to linia może zakończyć się w środku wzoru. Należy wyłączyć opcję Dopasowanie adaptacyjne, jeśli skala rodzaju linii jest ważna. Należy włączyć opcję Dopasowanie adaptacyjne, jeśli kompletne wzory rodzajów linii są ważniejsze niż prawidłowe skalowanie rodzaju linii.
Wyświetla próbkę szerokości linii i jej wartość liczbową. Można określić wartość liczbową każdej szerokości linii w milimetrach.
W przypadku przypisania szerokości linii stylu wydruku zastąpi ona szerokość linii obiektu podczas wydruku.
Jeżeli zostanie przypisany styl zakończenia linii, to styl ten zastąpi styl linii obiektu podczas wydruku.
Jeżeli zostanie przypisany styl połączenia linii, to styl ten zastąpi styl połączenia linii obiektu podczas wydruku.
Jeżeli zostanie przypisany styl wypełnienia, to styl ten zastąpi styl wypełnienia obiektu podczas wydruku.
Dodaje nowy styl wydruku do nazwanej tabeli.
Styl wydruku jest oparty na stylu Normalny, który używa właściwości danego obiektu i domyślnie nie stosuje żadnych innych właściwości zastępujących. Po określeniu nowego stylu wydruku należy określić zastąpienia, które mają być zastosowane. Nie można dodać nowego stylu wydruku do tabeli stylów wydruku zależnych od koloru, gdyż tabela ta ma 255 stylów wydruku odwzorowanych na kolory. Nie można także dodać tabeli nazwanych stylów wydruku, która ma tabelę przekształceń.
Usuwa wybrany styl z tabeli stylów wydruku.
Obiekty skojarzone z tym stylem zachowują skojarzenie, lecz są drukowane jako Normalne, ponieważ styl wydruku nie istnieje już w tabeli. Nie można usunąć stylu wydruku z nazwanej tabeli stylów wydruków mającej tabelę przekształceń, ani z tabeli stylów wydruku zależnych od koloru.
Zmienia wartości szerokości istniejących szerokości linii.
Wyświetla okno dialogowe Edycja szerokości linii.
Dostępnych jest 28 szerokości linii, które można zastosować do stylów w tabelach stylów wydruku. Jeśli potrzebna szerokość linii nie istnieje na liście szerokości linii przechowywanej w tabeli stylów wydruku, można edytować istniejącą szerokość linii. W tabeli stylów wydruku nie można dodawać szerokości linii ani ich usuwać.
Wyświetla okno dialogowe Zapisz jako i zapisuje tabelę stylów wydruku pod nową nazwą.