Kontrola długości w zespole wiązki przewodów

Na dostosowanie do pierwotnej długości przewodów, przewodów, przewodów wstążkowych i segmentów w zespole wiązki przewodów ma wpływ kilka czynników. Te wartości są opcjonalne i są ustawiane jako właściwości i ustawienia wiązki przewodów.

Ustawianie pętli serwisowej

  1. W przeglądarce kliknij dwukrotnie zespół wiązki przewodów.
  2. W przeglądarce kliknij prawym przyciskiem myszy segment wiązki przewodów, a następnie z menu kontekstowego wybierz Właściwości wiązki przewodów.
  3. W oknie dialogowym kliknij kartę Niestandardowe, aby dodać właściwość pętli serwisowej.
  4. Kliknij Zastosuj, aby kontynuować dodawanie lub zmiany właściwości, lub OK, aby zakończyć.

Ustawianie globalnego zapasu

  1. Dwukrotnie kliknij zespół wiązki przewodów zawierający żyły przewodu i odcinki kabla taśmowego, które mają być dopasowane.
  2. Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję Ustawienia wiązki przewodów.
  3. W oknie dialogowym Ustawienia wiązki przewodów kliknij kartę Przewody/Kable lub kartę Kable taśmowe, a następnie ustaw procentową wartość zapasu globalnego.
  4. Kliknij Zastosuj, aby kontynuować wprowadzanie zmian w oknie dialogowym, lub OK, aby je zamknąć.

Ustawianie zaokrąglenia

Wartości dopasowanej długości kabla i przewodu zależą od wartości zaokrąglenia i ustawienia Zastosuj zaokrąglenie do poszczególnych segmentów i dostępnych fragmentów przewodów. Wartość dopasowanej długości kabla taśmowego zależy od wartości zaokrąglenia.

  1. Dwukrotnie kliknij zespół wiązki przewodów zawierający odcinki przewodów, żył i kabli taśmowych, których długość ma zostać dostosowana.
  2. Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję Ustawienia wiązki przewodów.
  3. W oknie dialogowym Ustawienia wiązki przewodów kliknij kartę Ogólne, a następnie kliknij strzałkę, aby wybrać wartość zaokrąglenia z listy.
  4. Jeżeli zaokrąglenie jest dowolną wartością inną niż Brak, kliknij Oblicz długość jako sumę zaokrąglonych dostępnych części przewodu i segmentów, jeżeli jest to konieczne.
  5. Kliknij Zastosuj, aby kontynuować wprowadzanie zmian w oknie dialogowym, lub OK, aby je zamknąć.

Przykłady pokazują efekt zaokrąglenia i obliczenia długości jako sumy zaokrąglonych części przewodu i segmentów w tablicy montażowej.

Przykład 1: Ustawiona wartość zaokrąglenia i zaznaczone pole wyboru Zastosuj zaokrąglenie do poszczególnych segmentów i dostępnych fragmentów przewodów.

Gdy wartość zaokrąglenia dopasowanej długości jest inna niż Brak i zaznaczone jest pole wyboru Zastosuj zaokrąglenie do poszczególnych segmentów i dostępnych fragmentów przewodów, wszystkie długości przewodów i kabli w tablicy montażowej stanowią dopasowaną długość przewodu lub kabla.

Dostosowana długość przewodu = 16,0

Przykład 2: Ustawiona wartość zaokrąglenia i usunięte zaznaczenie pola wyboru Zastosuj zaokrąglenie do poszczególnych segmentów i dostępnych fragmentów przewodów.

Gdy ustawiona jest wartość zaokrąglenia, a z pola wyboru Zastosuj zaokrąglenie do poszczególnych segmentów i dostępnych fragmentów przewodów usunięto zaznaczenie, wartość zaokrąglenia wartości dopasowanej długości przewodu równa jest sumie wartości oddzielnych elementów. Poszczególne wartości są zaokrąglane, ale wartości oddzielnych elementów nie muszą być zaokrąglone. Zmiany obliczenia dopasowanej długości przewodu, takie jak zaokrąglenie długości przewodu, są wykonywane dla wartości dodatkowych końcówek przewodu i dostępnych przewodów oraz segmentów.

Dostosowana długość przewodu = 14,5

Przykład 3: Wartość Brak dla zaokrąglenia i usunięte zaznaczenie pola wyboru Zastosuj zaokrąglenie do poszczególnych segmentów i dostępnych fragmentów przewodów.

Gdy zaokrąglenie ma wartość Brak, wówczas wymiary segmentów i dostępnych części przewodów odpowiadają faktycznej długości, z wyjątkiem końcówek przewodu. Końcówki przewodu nadal mają długość osadzenia i zapas globalny, jeżeli jest ustawiony, rozdzielony równo na każdym końcu.

Dostosowana długość przewodu = 14,44

Ustawienia opcji długości osadzonej

Długość osadzenia jest używana do dopasowania obliczonych długości przewodu, gdy jest on używany w częściach, złączach i sworzniach.

  1. Ustaw długość osadzenia jako niestandardową właściwość dla części, złącza lub sworznia. Ustaw wartość na poziomie definicji lub wystąpienia.
    Uwaga: Dla złączy dozwolone są dodatnie i ujemne wartości długości osadzenia.
  2. Dwukrotnie kliknij zespół wiązki przewodów, kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Ustawienia wiązki przewodów.
  3. W oknie dialogowym Ustawienia wiązki przewodów kliknij kartę Przewody/Kable.
  4. Zaznacz pola wyboru, aby wybrać obiekty, w których mają być wyszukiwane właściwości długości osadzenia.
    Uwaga: Jeśli zaznaczone są obie części, złącza i sworznie, to wartość długości osadzenia sworzni nadpisuje wartość części lub złącza.
  5. Kliknij Zastosuj, aby kontynuować wprowadzanie zmian w oknie dialogowym, lub OK, aby zakończyć.

Przykłady długości osadzenia

W podanych przykładach dla ustawienia długości osadzenia wiązki przewodów wybrane są części i styki dla przewodów lub kabli.

Przykład 1:

W tym przykładzie przyłącze ma właściwość długości osadzenia, która jest stosowana do wszystkich wystąpień przewodów do niego podłączonych.

A: Płaszczyzna, na której modelowane są wszystkie sworznie przyłącza.

B: Odległość między płaszczyzną A a punktem zakończenia wstawionego przewodu. Jest to wartość długości osadzenia komponentu elektrycznego.

Dopasowana długość = Oryginalna długość przewodu + B.

Przykład 2:

Ten przykład pokazuje złożone przyłącze, które akceptuje duże i małe przewody. Ze względu na to, że gniazdo stykowe dużego przewodu jest osadzone w przyłączu o innej wielkości niż gniazdo mniejszego przewodu, właściwość długości osadzenia jest wstawiana do przyłącza. Wartość właściwości jest równa najczęściej stosowanej długości osadzenia dla większości gniazd stykowych.

A: Płaszczyzna, na której modelowane są wszystkie sworznie przyłącza.

B: Odległość między płaszczyzną A a punktem zakończenia wstawionego przewodu. Dla przyłącza z różnymi rozmiarami gniazda B powinno być inne dla każdego wstawionego przewodu w zależności od głębokości gniazda. W tym przykładzie B powinno być równe B1 lub B2.

B1: Odległość między płaszczyzną A a punktem zakończenia wstawionego przewodu dla gniazda kontaktowego B1.

B2: Odległość między płaszczyzną A a punktem zakończenia wstawionego przewodu dla gniazda stykowego B2.

Dopasowana długość mniejszego przewodu = Oryginalna długość przewodu + B1

Dopasowana długość większego przewodu = Oryginalna długość przewodu + B2