Można analizować zespoły pod kątem kolizji między komponentami.
W zespołach, dwa lub większa ilość komponentów nie może zajmować tego samego miejsca w tym samym czasie. Aby uniknąć takich błędów, można dokonać analizy zespołu, pod kątem występowania kolizji. Kiedy komponenty przykrywają się, ich obszar kolizji jest chwilowo wyświetlany jako bryła.
Można sprawdzać kolizje pomiędzy komponentami w podzespołach, w wybranej grupie komponentów lub pomiędzy dwoma grupami komponentów. Jeżeli wykryto kolizję, to tworzona jest chwilowa bryła obszaru kolizji, aby przedstawić miejsce jej wystąpienia. Następnie możesz zmodyfikować komponenty, aby usunąć problem kolizji.
Objętość tworząca obszar kolizji jest wyświetlana jako bryła. Postępując za analizą, można dokonać edycji komponentów w celu usunięcia kolizji.
Czas wymagany do wykonania analizy zależy od ilości i stopnia skomplikowania wybranych komponentów. W przypadku złożonych analiz, gdzie wymagany jest długi czas analizy, wyświetlany jest komunikat, który pozwala przerwać analizę. W takich przypadkach, należy uruchamiać analizę na koniec dnia pracy lub wybrać mniejszą ilość komponentów do analizy.
Jeżeli wybrano dużo komponentów lub komponenty zawierają złożoną topologię, analiza może trwać dosyć długo. Jednorazowo należy analizować tylko kilka komponentów, na przykład komponentów znajdujących się blisko siebie. Jeśli po dodaniu nowego komponentu do zespołu użytkownik przypuszcza, że komponenty mogą ze sobą kolidować, należy ponownie uruchomić analizę, wybierając blisko położone komponenty. Aby usunąć małe kolizje podczas projektowania, zmień położenie komponentów lub zmodyfikuje je za pomocą standardowych narzędzi.
Aby sprawdzić kolizje w dużym podzespole lub w całym zespole, należy zaplanować przeprowadzenie analizy na czas po normalnych godzinach pracy.
Kiedy projektujesz nową część, to utwórz ją w środowisku zespołu, szkicując na powierzchniach przylegających komponentów. Używaj rzutowania geometrii z innych komponentów do szkicu tworzonej części. Jeżeli wielkość komponentu zależy od jego położenia w zespole, to pozostaw jego elementy nie zwymiarowane, tak aby po jego wstawieniu do zespołu i powiązaniu z innymi komponentami, uzyskał odpowiedni kształt. Pamiętaj, aby definiować elementy dostosowane w środowisku części i po wstawieniu ich do zespołu lub podzespołu nadawaj im status adaptacyjności.