Słownik

przyspieszenie

Wielkość wektorowa zdefiniowana jako poziom zmiany prędkości obiektu.

analiza

W programie Autodesk Inventor jest to każda forma szacowania ilościowego rzeczywistych zjawisk fizycznych. Szacowania zazwyczaj dotyczą rzeczywistych materiałów, brył, gęstości, bezwładności, sił i reakcji. Dotyczy to także badań ruchów był sztywnych, naprężeń materiałów oraz odpowiedzi częstotliwościowej.

zespół

Co najmniej dwa komponenty (części lub podzespoły) używane jako pojedynczy model. Zespół zazwyczaj zawiera wiele komponentów ustawionych bezwzględnie i względnie (w zależności od wymogów) z wiązaniami definiującymi rozmiar i położenie. Komponenty zespołu mogą zawierać elementy zdefiniowane wewnętrznie w zespole. Masa i właściwości materiału mogą być dziedziczone z indywidualnych plików części.

wiązania zespołu

Zasady określające położenie części w zespole względem innych części tego zespołu. Wiązania eliminują stopnie swobody. Wiązania zespołu mogą być kątowe, równoległe (wstawione), zestawiające i styczne. Wiązania mogą być umieszczane pomiędzy powierzchniami elementów, krawędziami części, punktami, rozważanymi osiami oraz elementami konstrukcyjnymi części, takimi jak płaszczyzny, osie i punkty.

moment osiowy

Moment osiowy jest przykładany w płaszczyźnie prostopadłej do osi belki.

moment gięcia

Moment gięcia jest przykładany w płaszczyźnie równoległej do osi belki.

przeglądarka

Graficzna hierarchia pokazująca zależności między elementami geometrycznymi w częściach, zespołach i rysunkach. Ikony przedstawiają szkice, elementy, wiązania lub atrybuty dla każdego modelu. Obiekty pokazywane są w przeglądarce w kolejności, w jakiej zostały utworzone. Istnieje również możliwość edycji obiektów, zmiany ich nazwy, usunięcia, kopiowania i przenoszenia ich do innej lokalizacji w przeglądarce.

edycja CAD

Edycja modelu, takiego jak element geometrii, która bezpośrednio wpływa na model. Oznacza to, że standardowy użytkownik modelu, taki jak zespół nadrzędny lub rysunek, ma dostęp do edycji.

połączenie

Definiuje sposób interakcji między komponentami w czasie symulacji.

wiązanie

Ograniczenie ruchu w mechanizmie. Wiązania kontrolują położenie, nachylenie, styczność, wymiary i związki pomiędzy geometriami szkicu lub względne położenie pomiędzy częściami w zespole. Wiązania geometryczne sterują kształtami i powiązaniami między elementami szkicu lub komponentami zespołu. Wiązania wymiarowe sterują rozmiarem. Zastosowanie wiązań eliminuje stopnie swobody.

menu kontekstowe

Menu wyświetlane po kliknięciu prawym przyciskiem. W menu kontekstowym wyświetlane są polecenia i system pomocy online dla bieżącego zadania.

obciążenie ciągłe

Przykłada jednolite obciążenie rozłożone wzdłuż belki.

wiązanie niestandardowe

Wiązanie niestandardowe umożliwia swobodne obracanie oraz swobodne przemieszczenie we wszystkich płaszczyznach dla belki lub węzła.

węzeł niestandardowy

Węzeł wstawiony w dowolnym miejscu wybranej belki.

stopnie swobody

Typy możliwych ruchów dla danego komponentu. Istnieje maksymalne sześć stopni swobody: 3 przemieszczenia, po jednym wzdłuż każdej z osi X, Y i Z oraz 3 obrotu, po jednym wzdłuż każdej osi X, Y i Z. Bryła unosząca się swobodnie w przestrzeni posiada sześć stopni swobody. Nieruchoma bryła posiada 0 stopni swobody. Wiązania mogą usunąć stopnie swobody.

przemieszczenie

Wyniki przemieszczenia odzwierciedlają zdeformowany kształt modelu po rozwiązaniu. Kolorowe lica pokazują wielkość odkształcenia od kształtu oryginalnego. Kolorowe lica odpowiadają wartościom określonym przez pasek kolorów.

wiązanie nieruchome

Wiązanie nieruchome zapobiega wszelkim ruchom (obracanie lub przemieszczenie) dla belki lub węzła.

zmienne wiązanie sworzniowe

Powoduje zastosowanie swobodnego obrotu lub swobodnego przemieszczenia w jednej płaszczyźnie dla wybranej belki lub węzła.

siła

Działanie powodujące przyspieszenie bryły. Może to być popchnięcie, pociągnięcie lub skręcenie. Przyspieszenie bryły jest proporcjonalne do sumy wektorowej wszystkich sił działających na bryłę.

Analiza ramy

Dodatek do środowisk Zespół i Konstrukcja spawana programu Autodesk Inventor. Umożliwia użytkownikowi analizę integralności strukturalnej danej ramy pod względem odkształceń i naprężeń po zastosowaniu różnych obciążeń i wiązań.

tarcie

Siła, która równoważy ruch jednej bryły w odniesieniu do stykającej się z nią innej bryły.

okno graficzne

Aktywna powierzchnia modelowania, w której tworzone i edytowane są szkice, wiązania, elementy, części i zespoły. W oknie graficznym można obracać, przybliżać, oddalać i kadrować modele. W oknie graficznym można wyświetlić takie właściwości, jak kolor, materiał lub natężenie światła. W odróżnieniu od okna diagramu w grapherze wyjściowym lub obszaru graphera w grapherze wejściowym, w oknie graficznym nie są wyświetlane wykresy wartości (czyli krzywe).

siła ciężkości

Stosuje efekt przyspieszenia grawitacyjnego w wybranym kierunku.

nieruchomy

Stały. Nieruchomy komponent jest całkowicie związany. Oznacza to, że posiada 0 stopni swobody. Każdy zespół musi zawierać co najmniej jeden nieruchomy komponent. Pierwszy komponent umieszczany w zespole jest automatycznie unieruchamiany, jednak później istnieje możliwość usunięcia i przeniesienia unieruchomienia.

moment

Moment jest obliczany przez mnożenie siły i odległości prostopadłej od położenia, w którym znajdują się momenty.

materiał nadpisujący

Materiał nadpisujący przypisany materiał w czasie symulacji. Użyj do oceny różnych materiałów do analizy ramy.

wiązanie sworzniowe

Powoduje zastosowanie obrotowego wiązania dla wybranej belki lub węzła.

zwolnienie

Typ połączenia o określonych stopniach swobody, które można przypisać do wybranej belki w strukturze. Zwolnienia można przykładać do początku lub końca belki z możliwą elastycznością.

połączenie sztywne

Typ połączenia tworzony między wybranymi węzłami w strukturze ramy. Przemieszczenie i obrót zdefiniowany dla połączenia sztywnego można ograniczyć do wybranych stopni swobody.

podzespół

Grupa powiązanych ze sobą komponentów, które zachowują się tak, jak pojedyncza bryła. Podzespoły mogą zawierać wyłącznie komponenty, które nie wykazują pomiędzy sobą ruchu względnego.

wektor

Strzałka przedstawiająca siłę, moment skręcający, prędkość lub przyspieszenie w oknie graficznym. Długość wektora jest funkcją wielkości jednostki. Grot strzałki wskazuje kierunek działania jednostki.

komponent wektora

Elementy X, Y i Z definiujące wektor.